Hienoa, että susi on löytänyt tiensä junttien sivistykseenkin. Nyt aletaan olla tasa-arvoisia suojelussa ja keskustelussa. häivitetään ne täältä ja suojellaan kehäkolmosella ja Turussa ja Espoossa ja Tampereela.
susia
5
143
Vastaukset
- luomumimmi
ei onnistu. Kaupungissahan tulee pakokauhu,jos edes shihuahua on irrallaan! Kaupunkivihreä suojelee kaikkea, tuhannen kilometrin päässä parvekkeestaan!
Njaah mä rakastan susia, suojellaan niitä kaikkialla =33
- Mikä Laskuoppi?
Saamme kiittää Brysseliä että susia on pyydetty elävinä itä ja pohjois suomesta kuljetettaviksi asutuskeskuksiin? Olemmehan Pohjolan lammaslaumana sopivat näiden ruuaksi kuten koiramme ja muut kotieläimemmekin niille kyllä kelpaavat.Kannattaa maksaa vain kuuliaisesti jäsenmaksuja sekä muiden jäsenvaltioiden jäsenmaksuja velkoineen? Kyllä meidät viellä palkitaan,kuten II maailmansodassakin samoilta geeneiltä?Itse vaqstaamme puolustuksestamme vaikka varattominakin,vaikka kaaripyssyillä ja tritsoilla ellei muuta o0le varaa ostaa?Olimme joskus velaton maa markkojen aikana,olemmeko viellä?
- ennustaja
Kun sudet on syöny kaikki eläimet ja ihmiset maalta, ne menee kaupunkeihin ruoan puuttessa, ja silloin on hipeillä miettimisen paikka kun sudet alkaa ovia kolkuttelemaan vesi kielellä.
Ja kaikki tämä hippien avustuksella... THINK AGAIN, HIPIT!
- HYi
Sudet on äyttä paskaa syö täällä nyt kaneja lampaita ei hemmetti kuka haluu suojella niitä saatanan susia???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362151Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten641992Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211920HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363861645Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241454Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73895
- 27889