Kiviniemen lähtölaskenta etenee

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/12/1464227/kylmaa-kyytia-kiviniemelle---vain-kolmannes-keskustan-kentasta-tukee-jatkopestia

On huvittavaa, että Kiviniemi yrittää pokerinaamalla muka tukea eu- ja eurovastaisen Väyrysen kampanjaa. Jos Olli Rehn olisi suostunut kepun ehdokkaaksi, olisi kepun linja ollut täysin päinvastainen kuin Väyrysella. Ei tälläinen puolue ole kuin auringonlasku puolue.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yritin hakea muiden puolueiden vastaavaa uutista.

Huom!!

En löytänyt.

Ainakin Urpilaisen kohdalla tulos on yhtä "surkea" kuin Kiviniemen kohdalla vaikka SDP: osalta vastaajien määrä on ollut suurempi kuin Keskustan kohdalla.

Kuitenkin jos Vain 60% ilmoittaa mielipiteensä ei siitä kovin pitkälle meneviä johtopäätöksiä kannata tehdä.

Keskustan kenttä ei nimittäin kovin mielellään vastaa sellaisen tahon kyselyyn joka on leimallisesti Demari/Kokoomus akselin äänenkannattaja, Ja joka joka käänteessä haukkuu Keskustan kun siihen on vain pienikin mahdollisuus,

Äänestä

Ennen vaaleja sinäkin olit sitä mieltä, että kutsukaapa kepulit se olli rheeninne kotiin sieltä sotkemasta asioita, kun ei osaa muuta kuin kumarrella pankkireille.
No mutta nythän sinulla demu on takki pyörähtänyt täysin.
Et kai vain ole ottanut Urpilaisesta valehtelun mallia.
keväällä teillä tuleejälleen takinkäännön paikka, kunhan saaadaan ensin uusi pressa, Nimeltään joku muu kuin Lipponen.
jos lipponen on seuraavan presidentin sukunimi, niin silloin voimme sanoa asuvamme venäjän alaisuudessa täydellisesti.
Tulevan presidentin nimi on kyllä paavo tai sitten sari.

niiinistön valintaa tuskin venäjäkään hyväksyy, sillä natottajista ei tule kuin harmeja naapuruussuhteisiin.

Et sinäkään hyväksyisi sellaista naapuria, jonka aseet on suunnattu itseesi päin.

Hassu juttu, että Ukrainalainen porukka on Kotkan satamassa ohjuslastin kanssa.
Eikö sinustakin?
Jääköhän ne odottamaan, että Venäjän läpi pääsee laivalla uutta kanavaa pitkin?

Ihmeellisiä puutavarakuskareita.
se ykskin suomalainen kaapattu "puutavaralaiva" seikkaili vaikka missä, ja silloinkin oli asialla ns. itämaa.

hauskoja yhtensattumia, naillä Suomen "rauhallisilla" aluevesillä.
nytkin nuo pääsevät varman lähtemään, kunhan suomalaiset ensin purkitaa niiden räjähdysaineet, jottei ne vaan matkalla kastu.
Ei Suomalaiset noita uskalla takavarikoida, siittähän voi demuvihreät kokkareet pian pahoittaa mielensä suomessa.
Ulkoministeri "mersunmerkki" Tuomiojallakin on suu hyvin supussa, vaikka kävikin lentelemässä yksityiskoneella afrikassa "rauhanlähettiläänä".
buahhahhaaaja hihih

Mitäpä noista kymmenistä ohjuksista välitämään, niitähän on vain hieman enemän kuin koko suomen armeijalla, ja räjähdysaineitakin ehkä vain tuplaten.
puretaan me vain miinojamme, ettei kukaan loukka vahingossa jalkojaan, kun kävelee laittomasti maahamme.
Halvemmaksihan meille olisi tullut merkitä nuo miinat varoitustaululla ja punaisella lipulla, jossa tekstinä, että tervetuloa sosialidemokraattiseen euvostotasavaltaan.
Hakekaa asunnon avaimet eva biodeelta, ja rahaa Suomen pankista Liikaselta tarvitsemanne summa. Jos on kantaväestön kanssa ongelmia, niin kyllä Biudetti hoiitaa Päivi Lipposen johdolla häriköitsijät telkien taakse.

Äänestä

Kepu on sillassa. Kokoomus tuolla ja persu toisaalla. Ilma on loppunut keskeltä. Puliveivareiden mahdollisuudet kaventuneet olemattomiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sekamelskaa on kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/12/1464227/kylmaa-kyytia-kiviniemelle---vain-kolmannes-keskustan-kentasta-tukee-jatkopestia

On huvittavaa, että Kiviniemi yrittää pokerinaamalla muka tukea eu- ja eurovastaisen Väyrysen kampanjaa. Jos Olli Rehn olisi suostunut kepun ehdokkaaksi, olisi kepun linja ollut täysin päinvastainen kuin Väyrysella. Ei tälläinen puolue ole kuin auringonlasku puolue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu