Kertokaapas miehet onko nuoleminen kovinkin rankkaa? Itse kun tarvitsen vähän kovempaa nuolemista, mietin että kehtaanko pyytää että voisi nuolla vähän lujempaa, kun ei sellainen pieni lipsuttelu oikein laukeamaan saa, mutta pelkään ettei sitten toinen jaksakkaan!? Muttenkin onko hyvä ohjeistaa kumppania vai koetteko sen jotenkin loukkaavaksi?
miehet, nuoleminen!!
tyttönen
147722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mitä haluaa. Kyllä ainakin kun meillä aloiteltiin sänkyhommia niin vaimoni kertoi kuinka hän haluaisi minun toimivan ja kuinka nuolevan.
Ei se nuoleminen ole kovin rankkaa. Riippuu tosin paljolti siitä kuinka rajusti ottaa suihin, Lipsutteleeko kevyesti vai ottaako tosissaan.
Jos haluaa antaa toiselle nautintoa ei varmasti suutu siitä jos toinen neuvoo.
Onhan se raskasta jos sitä tuntitolkulla tekee ilman taukoa, mutta ei se niin raskasta ole eitteikö vähän vois lisätä kaasua. Itte ainakin tykkään siitä, mutta daamihan se on ainoa joka voi kertoa miten se tehdään oikein.
Joo, kyllähän se rankkaa on jos yli 2 tuntia nuolee _tosissaan_, ei siinä ainoastaan kieli väsy mutta pahiten väsyy niska. Kannattaa vaihtaa asentoa 20 minuutin välein, kumpikin käy välillä selälleen. Tosin harva nainen kestää itsekään 2 tuntia.
Puolisen tuntia menee helposti kovallakin nuolemisella, ja useimmat naiset ennättävät noinkin lyhyessä ajassa saada useamman orgasmin.
Oma ennätykseni nuolemisessa on 2,5 tuntia yhteen menoon, sen jälkeen olin kyllä aivan puhki, mutta niin oli kielikylvyn saanut nainenkin.
Kyllähän asia on niin että jos olet 2,5 h nuollut niin on siinä kielenkantimet sen verran väsynyt,että et ole seuraavana päivänä pystynyt puhumaan mitään kun kieli ei käänny suussa,sen verran on tullut itsekin lipaistua,että tiedän kyllä mikä on totta ja mikä paskaa.
sehän vaan kannnistaa kun pyytää nuolemaan kovempaa. kerro myös mistä kohtaa pitää nuolla.
Kertokaapa, miksei mies viitsi tyydyttää naista kielellä tai sormilla yms. Itse vaatii suuseksiä melkein joka ilta, mikä minusta on epämiellyttävää. Jään aina itse ilman. Mitä tehdä. Hän kyllä työntää varpaansa "sinne", kun otan häneltä suihin. Tässä kaikki.
moi hanna!!
miehesi on aika itsekästä sorttia näemmä.Minusta miehen kuuluu antaa myös naiselle tyydytystä johon esileikit nuolemiset ja panemiset kuuluu. on vain ajan kysymys jolloin rupeat kyllästymään miehesi tapoihin kun hän ei huomioi sinua ja se taas tuo uudet ongelmat jolloin huomaat että ette olekaan yhdessä ollenkaan. Joten keskustele asiasta ennenkuin on myöhäistä.
Kammottava mies!!!
Anteeksi reaktioni, mutta hyi että.
Miksi olet tuollaisen äijän kanssa?
Omalla miehelläni taas on sellainen periaate, että hänen velvollisuutensa on tyydyttää minut. Joten hän kyllä antaa minulle suuseksiä ja monet orgasmit joka kerta kun rakastellaan. Ja vaikkei olisi tarkoituskaan rakastella, hän saattaa yhtäkkiä päättää kesken TV:n katselun, että nyt tekee mieli nuolla ja niin hän onkin jo livahtanut peiton alle ja repinyt alushousuni pois. =D
Tiedän varsin hyvin, että olen erittäin onnekas kun olen saanut tällaisen miehen.
Mutta kyllä sinulla on täysi oikeus vaatia nautintoa. Jos hän olettaa, että sinä tyydytät hänet, on sinulla oikeus olettaa, että hän tekee samoin.
Suhde kesti 4 kuukautta. Nyt riitti. Etsiköön uuden seksilelun. Multa on seksihalut ja omanarvontunto viety. Kiitos kommenteistanne.
kiitos kulta kun kirjoitit noin kauniisti minusta :)
Me kaikki ihmiset olemme NIIN erinlaisia. Minä nautin ainostaan kun saan nuolla naista, itse en halua että nainen ottaa suuhunsa minun kaluni.
Kuitenkin vaimoani ei kiinnosta suuseksi ja en saa nuolla vaikka kuinka haluaisin. Tasan ei käy onnenlahjat :-((
Mies oli aluksi huomaavainen ja hellä, mutta kun huomasi, että aloin todella kiintyä häneen, hän käytti tilannetta hyväkseen ja ajatteli, ettei hänen enää tarvinnut sängyssä vaivautua, kun oli saanut minut "koukkuun" ja rakastumaan itseensä.
Olisi pitänyt lopettaa suhde heti, kun huomasin tilanteen muuttuneen. Toivoin, että hän itse joskus kysyisi, mitä minä haluan, mutta EI. En enää koskaan anna kenenkään käyttää itseäni seksilelunaan. Kiitti sulla vastauksestasi.
Niskan päälle käy eniten. Kannattaa trimmata karvat alapäästä se on huomaavaista ja samalla se hieman vähentää kielen ärtymystä ja estää ettei koko pensas joudu hampaiden väliin.
Useinmiten ei ole rankkaa, kun osaa tekniikan oikein.... ja silloin useimmat naiset saavat aika nopeastikin orgasminsa.. tosin on muutamia niitäkin, jotka ovat niin estyneitä ja eivät saa orgasmia sitten niin millään vaikka tekisi juuri heidän toiveittensa mukaan ja vaikka kuinka kauan... naisen pään sisältähän se orgasmi loppujen lopuksi lähtee.
Ohjeistuksenkin voi tehdä monella tapaa.
Jos tarvitset lähiopetusta, niin olen vapailla markkinoilla... *heh*
Mukavia nuolemishetkiä!