joulutissuttelu loppuu nyt

Muuten et ole ajokunnossa Tapanin paluuliikenteessä. Korkki kiinni.
1097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eihän tässä ole vielä kunnolla aloitettu, huomenne puolillepäiville ehken menee.

Äänestä

...ja ryyppääminen alkaa.

Äänestä
  • Ja gallot golisee huomenna. Älkää vaan lähtekö ajamaan viitostielle, en halua kuolla teidän vuoksi.

    Äänestä

  • Raitis kuski kirjoitti:

    Ja gallot golisee huomenna. Älkää vaan lähtekö ajamaan viitostielle, en halua kuolla teidän vuoksi.

    Minä en juonut tippaakaan jouluna.

    Äänestä

  • Raitis kuski kirjoitti:

    Ja gallot golisee huomenna. Älkää vaan lähtekö ajamaan viitostielle, en halua kuolla teidän vuoksi.

    eiväthän nuo kusipää juopot ajattele kuin omaa itseään -eivätkä ymmärrä silti omaa etuaankaan.
    Viinanjuonti on sairaus.

    Äänestä

vittuako sillä väliä jos promille tai pari on viellä veressä kun ajaa pääasia on että pysyn tieelä! jos on aamulla pää kipeä niin pitäähän sitä pari kaljaa vetästä, samalla paranee ajokuntokin huomattavasti (vaikka muut toisin väittävätkin). vaikka ei olisi pää kipeä niin kyllä tohon pöhänn pitää pari ottaa että taas piristyy ja jaksaa ajaa kunnolla!

Äänestä
  • Miten meni 638km? Miten pitkälle pääsit?

    Äänestä

Muttakun Rotta on sanonut että kännissä ajaa paremmin kuin selvänä niin pakkohan tässä on vielä pari ottaa ennen ajamaan lähtemistä. Rotta kuitenkin tietää nää asiat, toisin kun jotkut kukkahattutädit.

Äänestä
  • Juu Rotan osaamista ja kaiken kattavaa tietoa ei pidä kyllä kyseenalaistaa minkään autoiluun ja liikenteeseen liittyvän asian tiimoilta. Rotta jos joku tietää,kaiken,kaikesta,aina ja kaikkialla!!

    Äänestä

  • Rotta presidentiksi! kirjoitti:

    Juu Rotan osaamista ja kaiken kattavaa tietoa ei pidä kyllä kyseenalaistaa minkään autoiluun ja liikenteeseen liittyvän asian tiimoilta. Rotta jos joku tietää,kaiken,kaikesta,aina ja kaikkialla!!

    Muistakaa, että pikku maistissa ajaminen ainoastaan parantaa ajosuoritetta !!!
    Minäkään en juuri koskaan lähde liikkeelle ottamatta paria napanderia. Niillä pääsee absoluuttiseen ajokuntoon,0.49!

    Asia on tieteellisesti todistettu! Tällöin tapahtuu vähiten virheitä. Heti, kun promillet putoavat, olet jo enemmän vaaraksi muulle liikenteelle, siispä mukaan kannattaa varata absoluuttista ajotilaa ylläpitävä annostus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2+20 kirjoitti:

Muuten et ole ajokunnossa Tapanin paluuliikenteessä. Korkki kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu