Nurmes on pieni paikkakunta pohjois-Pohjois-Karjalassa. Se on maan eniten supisuomalaisia tuottava "kaupunki". Tämä johtunee siitä, että Nurmeksen kummatkin koulut ovat homeessa, minkä vuoksi oppilaiden kasvatus epäonnistuu ja he jäävät henkisiksi vajakeiksi homesienen vallatessa heidän aivotoimintonsa. Jos mietit kumpi koulu olisi parempi vaihtoehto lapsillesi, muista että Laamilan koulussa ruokakin hymyilee, vaikkakin pääasiassa sen vuoksi, ettei sitä kokkausvaiheessa muistettu tappaa. Yleensähän lihakarja teurastetaan jo teurastamossa eikä kokkausvaiheessa, mutta ei siitä sen enempää. Uusimmat, käsittämättömän tarkat mittaukset ovat vihdoin paljastaneet, että Nurmes sijaitsee tarkalleen siinä, missä maailman peräaukon kuuluisi olla. Nurmes onkin Suomen yleisesti nauretuin "kaupunki". Iltalehdessäkin mainittiin vuonna 2006, kuinka Nurmeksen kylänraitilta löytyvät supisuomalaisimmat miehet (tai jotain vastaavaa).
Vastaukset 6
- v k p
Nurmeksen liikennevalot
Nurmeksen liikennevalot erottavat Porokylän ja keskustan iloisesti tuikkimalla. Kaikista maailman liikennevaloista poiketen Nurmeksen vilkkujen sumea logiikka on viritetty niin, että lähestyttäessä liikennevalot näyttävät vihreiltä, mutta vaihtuvat aina punaiselle riippumatta siitä mihin vuorokauden aikaa liikutaan. Erikoista Nurmeksen liikennevaloissa on, että valojen tarkoituksena on synnyttää muuten olemattomaan liikennekeskittymään ruuhkaa ja jonoja, joita ei ilman valoja olisi. Nurmeksen liikennevalojen vaihtumissykli on hidas, ja punaisissa valoissa ehtii hyvin lukemaan perkelettä tienpitäjälle useamman kerran. Kun vihdoin päästään lähtemään, valot vaihtuvat jälleen punaiseksi. - Tökittynä
Kateelisten kaupunki Nurmes on.Kaikki on hyvin jos huonosti menee.Kateus nostaa päättään jos hyvin menee ja naljailua riittää.
- sodomia
Nurmeksen suurin ongelma on sukulaisten väliset seksi suhteet.Ja tämä ei ollut mikään vitsi.
mitä serkumpi sitä herkumpi sanoi viekiläiset jo ajat sitten,no ainakin hoitokodit pystyssä pysyy...
- sataman sälli .
Liikennevalot taitaa olla puolue ohjauksessa
- uunojen uuno .
Nuselaisten ajatuksen kulkuun vaikuttaa Pielisen aaltojen vuorovaikutus-
Sektorilla Kummelista Kouvaan ja se tietää ristiaallokkoa myös kylän
poliittiseen vetoon johtuen Kuun vetovoimasta tiettynä aikoina akselilla
Demari pyrkyrit ja Kepun nuolijat ym, muut mielistelijät tämän yhtälön jos
Joku ratkaisee se on kulduuri palkinnon paikka ja vihiriät tuomariksi vielä
saadaan pakka tosi pokeriksi ja Jokeriksi .
Mitä Nuselaisten älykkyyteen tulee se on samaa kastia kuin nyky hallituksen
Kuntapolitiikka ojasta aallikkoon viemäreiden kautta kierräättäen .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481240- 93957
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt12955- 37648
- 73635
- 26441
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53410Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30401- 23397
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.15379