Milläköhän koodilla voisi ajastaa joku päivä, ja se päivä, mihin se on ajastettu, tulisi viesti/linkki. Olisi semmoinen hyvä Nettijoulukalenteriin niin ei tarvitse enää joka aamu herätä laittaan.
Kysymys ajastuksesta
3
190
Vastaukset
- Fffdggg
"man cron"
Ja sinne croniin joku "cat $HOME/viesti.txt | mail -s "joulukalenteri"
Tuo toimii linuxissa jos smtpd palvelin on konffittu niin että sen kautta voi lähettää meiliä. - azazazazaza
Celery http://celeryproject.org/
Tosin voi olla hieman overkill jos tuo on ainoa käyttö sille - Tosi kova koodarii
Windowsissa on (ainakin joissain) joku "task scheduler" tjsp millä voi tehdä kanssa jotain. Mut ennemmin linux ja cron
Sit jos skodaat javalla niin muistaakseni Quartz nimistä kehikkoa käytettiin jossain jutussa duunissa. Mut siihen ei varmaan kannata sekaantua ellei tiedä tarvitsevansa nimenomaan sitä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-216170Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite915806Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993799- 1263782
- 1281565
- 571467
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301382- 381199
- 451173
- 271157