Väyrysen kampanjaan terävyyttä

Väyrysen vaalibussi kiertelee Suomea kovalla tahdilla.
Laaninen voi olla hyvä toimistomies, mutta ihmisten eteen tulisi marssittaa vaikkapa Tiilikainen.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tiilikainen, siinäpä vasta tyhmä mies, jopa kepulaiseksi. Tyhjän räksyttäjä, kuten tälläkin palstalla joku sotilaaksi itseään tituleeraava.

Äänestä
  • Majuri on sentään upseeri. Kepulaiset feikkiupseerit on tyhjän toimittajia ja yleensä tukien varassa eläviä. Tiilikainen on valekepulainen, vihertää liikaa.

    Äänestä

  • Eihän Kapi ole juurikaan enää ollut palstalla. Pelkää varmaan päänsä verisuonen katkeamista.
    Täällä eivät tyhjänpäiväiset esikuntalapamadot kiemurtele.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kapt evp H K kirjoitti:

Väyrysen vaalibussi kiertelee Suomea kovalla tahdilla.
Laaninen voi olla hyvä toimistomies, mutta ihmisten eteen tulisi marssittaa vaikkapa Tiilikainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu