Sivujeni etusivulla on seuravanlainen koodi joka ohjaa mobiilisivulle jos sinne menee puhelimella tai vastaavalla. Se toimii niinkuin pitääkin.
//
Mutta, mobiilisivulla on vastaavasti sama koodi, mutta sinne on lisätty else:
//
Tietokoneella kokeiltaessa se toimii niinkuin pitääkin, jos sinne osoitekenttään kirjoittaa mobiilisivun osoitteen, mobiilisivu ohjaa sen oikealle sivulle. Mutta kun sinne mennään HTC Desire Z puhelimellani, on siinä loputon uudelleenohjaussilmukka. Missä vika?
Loputon redirect silmukka
Hermot menee
1
194
Vastaukset
- J. S. G. Urukin
Hyvin on koodi optimoitu, kun vain kommentin aloitus on jäänyt jäljelle. ☺
Tai sitten et tiennyt tai muistanut, että Suo*i24 on jossain vaiheessa rikottu (”uudistettu”) niin, että se sotkee HTML- yms. koodeja aika tehokkaasti.
P.S. Älä missään tapauksessa kerro sivustosi osoitetta, ellet halua apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?672475Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842374Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172100Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä371745Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai811694Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1121663Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2571521Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251017Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he321973Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli3827