Edesvastuuton Niukkarinen

Niukkarinen se kaatoi Ikaalisen ja makailee Aasian lämmössä - että sellainen ihminen se Niukkarinen.
10232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

heiskahan sen yrittää kaataa.

Äänestä

Oikeastaan minusta on tullut hankkeen kannattaja. Vastustan vain sitä sitä peittelevää ja harhauttavaa tiedonjulkistustapaa, joka taas tähänkin kaupungin hankkeeseen on liittynyt.

Tämä kauppakeskus lienee Ikaalisille viimeinen mahdollisuus ottaa kehityksen kelkasta kiinni.

Äänestä
  • samaa mieltä

    Äänestä

  • Niukkarinen Pormestariksi.

    Äänestä

  • tttt7t7t7t kirjoitti:

    Niukkarinen Pormestariksi.

    Katsokaa Ä:n pisteitä. Niukkis on Ikaalisissa, Ei missään Taikamaassa. Herätys Puupaat!

    Äänestä

Muuta pois, sua ei kaipaa kukaan.

Äänestä

Kauppakeskusten rakentaminen on ollut maailman sivu soutamista ja huopaamista. Ikaalinen veti tässä vesiperän, hyvä asia oli kuitenkin, että oli tontti jo valmiina, eikä siihen liittynyt suurempia keplotteluja, nyt vaan joku sijoittaja kiinnostumaan niin homma on hoidosssa. Nämä ovat oleet vaikeita asioita lähes joka kaupungissa, Ikaalinen on vain niin pieni paikakunta, ettei sen vetovoimaan oikein uskota.

Äänestä
  • Vammalan tavalla ja Arto Satosen avustuksella tontistakin
    Kesko olisi maksanut pari milliä

    Kankaanpään tavalla ja Kauko Juhantalon avustuksella
    Tokmanni olisi maksanut puolitoista milliä

    Ikaalisten tavalla ja pölynimurikauppiaan avustuksella
    kaupunki menettää neljä milliä

    Äänestä

Kolmostien varressa Ikaalisissa on tonttimaata vaikka mille isolle konsernille. Ei muuta kuin kauppaamaan.

Äänestä
  • kyntää maat ympäri ja kylvää kaskinauriille.

    -Tulis jotain kasvua tähänkin kylään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muutan pois kirjoitti:

Niukkarinen se kaatoi Ikaalisen ja makailee Aasian lämmössä - että sellainen ihminen se Niukkarinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu