Katselin eilen TV1 kanavalta Sari Essayahin haastattelun, ja olin erittäin tyytyväinen näkemääni. Hän on erittäin selväsanainen nainen ja puhuu yhtä jämäkkää asiaa kuin kärkiehdokkaamme Timo Soini ja Paavo Väyrynen. Sari Essayah on aivan selvästi nouseva tähti poliittisella taivaalla.
Kun vertaa Essayahin esiintymistä päähallistupuolueiden ehdokkaiden esiintymiseen, niin ero on järkyttävän suuri. Sauli Niinistö ja Paavo Lipponen ovat pelkkiä jokeltelijoita verrattuna Sari Essayahiin. Koruntonta kertomaa tämä on, mutta ihan täyttä totta.
Kun vertaa Essayahin esiintymistä päähallistupuolueiden ehdokkaiden esiintymiseen, niin ero on järkyttävän suuri. Sauli Niinistö ja Paavo Lipponen ovat pelkkiä jokeltelijoita verrattuna Sari Essayahiin. Koruntonta kertomaa tämä on, mutta ihan täyttä totta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Naisissa oli eroa
Katselin äsken Eva Biaudetin haastattelun, joka vahvisti aiempaa käsitystäni hänen taidoistaan. Nainen käyttäytyi tässäkin haastattelussa kuin hienostorouva hyväntekeväisyysompeluseuroissa. Minä ymmärsin hänen sanomastaan vain sen, että hän ihailee suunnattomasti Hillary Clintonia ja haluaisi istua hänen kanssaan samassa työryhmässä??? Haaveilija mikä haaveilija, joka vielä elää avoliitossa eli susiparina. Ei mitään asiaa presidentiksi.
Jos vertaa Eva Biaudetia eilen esiintyneeseen Sari Essayahiin, niin ero on aivan järisyttävä. Sari vastaa kysymyksiin paljon napakammin ja hänellä on jotenkin miehekkäämpi ote kaikkiin asioihin. Evaan verattuna Sari on todellista presidenttiainesta, mutta ei hänkään Soinille ja Väyryselle pärjää.
Biaudet on varsinainen hölöttäjä, ja jo silmistä näkee, että on kaikkea muuta kuin hyväntahtoinen ihminen.
Tosi pirullinen ja alistamaan pyrkivä narsisti tulee lähinnä mieleen.
Oikein inhottaa kun näkee hänet telkussakin.
urpilainen on toinen ällö, ja Jungnerin muija kolmas.
annetaan vielä Halosellekin pointsit tuossa naisten ällökisassa. Ällökisan miestensarjassahan Lipponen ja Jungner ovat aivan ylivoimainen kaksikko.
Sari Essayhja on kyllä minustakin ihan pressa-ainesta.
Tulee varmaankin keräämään hyvän äänisaaliin.
Jos Niinistö ja Essaayhja olisivat toisella kierroksella, niin minä äänestäisin Saria.
Väyrynen, Soini ja Essayhja ovat minun listani kolme parasta ehdokasta.
Soinia ei kyllä nyt kannata hukata pressaksi, vaan hänestä on tehtävä seuraava pääminisrteri, ja Essayhja hänen hallitukseensa ulkoministerin pestiä hoitamaan.
Näin tuo on nyt nähtävä.
Olen kanssasi samaa mieltä, mutta hän on vielä iiian nuori pressaksi, arvostan myös häntä, Väyrynen on aivan ylivoimainen selkeydessään, nämä kaksi sönkkääjää jotka pyörittelevät asioita joista ei ota Erkkikään selvää on Lipponen ja Niiinietö. Sarista vielä kuulemme myöhemmin, Väyrynen nyt.