Miten mahtava ja itseironinen tuo olisikaan kampanja-sloganina?
Saako kannatusta sadoilta tuhansilta lukijoiltani, jotka "soinivätystenmetsästäjä" kohta suolestaa ja ignoroi?
Saako kannatusta sadoilta tuhansilta lukijoiltani, jotka "soinivätystenmetsästäjä" kohta suolestaa ja ignoroi?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olette varmaan huomanneet, kuinka Isä Timo tv:n vaalitenteissä lunttaa lehtiöstään Jusulan hänelle kirjoittamia sutkautuksia ja miettii, mihin väliin ne voi sylkäistä?
...naurata eikä oo edes leppoisia.
http://city-keskusta.blogspot.com/2009/09/nimi-seppo-hietanen-syntymaaika.html?zx=3e52b9d8e65e4940
Lihavat ei saa kaunotarta, siksi he keskittyvät v...luun?
...edes sopivia vaatteitta, kuten Soinista näemme.
Ja totta, ei se vaimo ole kaunotar.
Lomaviikko lopettaa spekuloinnin siitä, pyrkiikö Soini tosissaan toiselle kierrokselle. Ei pyri, hän on valinnallaan tekemässä Paavo Väyrysestä toisen kierroksen ehdokasta”, ennusti blogikollega Jussi Lähde maanantaina palstallaan.
Siihen viittaisi myös Soinin kampanjakalenteri. Sen mukaan Soini pitää ensimmäisen tilaisuuden yli kahteen viikkoon ensi perjantaina Pirkkalassa. Tilaisuuksia järjestetään – ainakin tällä tietoa – vain yksi päivässä, kun eduskuntavaaleissa Soini esiintyi parhaina päivinä kahdeksassakin tilaisuudessa. Suunnitelma on tässä vaiheessa jonkinlainen kevytversio niistä kampanjoista, joita Soini on aikaisemmin tehnyt.
...peräkammarinpoikien pahoinvointipalsta.
Täällä otetaan miehestä mittaa ja piiskataan pepulle.
Jussi Lähde (ent. demari) oli vuosia kova Soinin mies. Nyt hän on ilmiselvästi pettynyt, kun Soini luisuukin Väyrysen taa ja hylkää demarit?!
Missä vitsi, siellä Soini.
Soini on kävelvä vitsi. Kohta lyllertävä vitsi, ellei noudata Kiken ohjeita ja laihduta itseään lööppeihin.
Missä hella, siellä nyrkki.
Missä lätty, siellä persu.
Missä persu, siellä viina.
Missä kakka, siellä halla.
.....
jne
Äänestin Jytkyä, mutta petyin kun yhteisten asioiden hoito ei kiinnostanutkaan hallituksessa. Puskasta huutelu, stand up-komiikka ja pas-kanjauhaminen ovat arvotonta eikä Soini ole nytkään TOSISSAAN.
Koen, että ääneni meni hukkaan.
Toista kertaa ei mene.
Rasismi ei ole enää pop ja Timpan "lavakarismakin" alkaa haihtua ihmisten silmissä. Huonolta näyttää soinistien tulevaisuus.
Pelkkä vitsi koko Soini.