Jos ajatuksena oli kertoa mitä tunnet tai paremminkin mitä et tunne. Viesti tuli perille. Se kaiverrettiin verkkokalvolle kultaisen kirjaimin. Nyt mä painun muualle täältä mielessä vain yksi hyvä päätös tulevalle vuodelle. Ja tieto: elämä kantaa.
Hyvää Uutta Vuotta.
Solong wakawaka dindong
7129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Huoh. Ei vastausta. No olen ainakin toivottanut.
Oliko tuo wakavaka dingdong joku tunniste jonka hän tietää? Muuten aika tunnistamattomaan viestiin tyttö tai poika kulta sitä vastausta odottelet.
Kyllä hän tunnistaa kirjaimista. Ja sitä paitsi meillä on tämä henkinen yhteys. Mystistä eikö totta.
Ei tuosta voi tietää
No eipä näy olevan. Ja tuohan on ihan yleinen sanonta, joten mistä luulet asianosaisen sut tunnistavan? Laita tekstari, täällä on koko Suomi, anonyymisti. :)
Kullittelu on kiellettyä. Harmi vaan kun sille "mun naiselle" moni muukin on kiellettyä. Olisin kertonut ihan muúta viestissäni, mut eihän mulla oo lupaa. Arvostan ja rakastan niin paljon, mutta en oikeen saa sanoa, mitä tunnen.
Se on sitten väärä nainen. Ihan niinkuin minulle osui väärä mies. Jos rakkaus on kätkeytyvää, se ei ole rohkean rakkautta, vaan pelkureiden. Se on sanoja ja tekoja. Mitä ei ole näytetty, sitä ei ole. Mitä ei voi muille näyttää, sitä ei ole. Minä en ole se nainen. Eikä minusta tule sitä naista. Tunne kuolee kun se on tukahdutettava paitsi, jos henkilö ei kykene muuhun kuin rakastamaan etäältä. Erilaisuuden hyväksymistä on myös se, kun toteaa ettei tuo ihminen ole minua varten. Ja antaa toisen jatkaa matkaa omalla kiertoradallaan. Kohti sitä rakkautta, jonka hän ansaitsee. Vaikka se rakkaus tulee toiselta. Koska sille josta välittää, toivoo hyvää.