Kaupungilla puhutaan että verottajaa kiinnostaisi Mikkosten firma, epäillään jopa rikoksia, mikä on totuus?
Verottaja Mikkosten firman kimpussa?
Totta vai tarua?
8238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
En tiedä toetuudesta, mutta rikoskia voi hyvinkin olla. Jos ihan ilman tuloja on ylläpidetty hirmu kartano, kotiopettaja ja muista ylellisyyksiä, voi rikos tulla kyseeseen.
Uutisista saa käsityksen, että Mikkoset ovat nauttineet asuntoetua maksamatta siitä veroa tai sitten jättänyt maksamatta vuokrat asunnon omistaneelle yhtiölleen. Kummassakin tapauksessa verottajan silmään olisi kustu.
Mikkoset eivät tahdo maksaa veroja koska ne menevät yksinhuoltajien, mamujen, juoppojen, narkkien ja muun paskasakin elättämiseen! Tuollainen verotus on Mikkosten mielestä sosialismia
Mikkoset eivät tahdo maksaa veroja koska ne menevät yksinhuoltajien, mamujen, juoppojen, narkkien ja muun paskasakin elättämiseen! Tuollainen verotus on Mikkosten mielestä sosialismia
Mikkoset noudattavat kreikkalaista veronmaksutapaa, antaa valtion maksaa verot.
Timo TA Mikkonen on upseeri ja herrasmies, hän ei ikinä tekisi mitään moraalitonta saati rikollista!
Eikä kait kotiparturi Nina Mikkonen.
vai nin