imatran raja aseman wc lattiat ei riitä

juuri alue uutisissa kertoi rajamies että aseman vessan lattiat ei riitä ruskien paskoille,mutta 10m.€ korjaa asian,tehdään lisää reikiä lattiaan,ei puhunut suomalaisista vaan ruskeista,turha nyt rasisti temareitten ja muitten ruskien syyttää suomalaisia
12481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kun on opittu paskomaan pelkkään aukkoon on se pöntön käyttö melkein mahdottomuus naapurimaan asukeille! Ne keikkuu suomi posliinit paskaksi eikä tietokaan et osaisivat niitä käyttää. No siihen löytyy kyllä jonkunlainen ratkaisu joka jo Nuijamaan raja-asemalla käytössä eli teräksiset pöntöt jotka ei hajoo mut osaa nekin korkata kiinnityksistä lattian puolelta. :D

Äänestä

Joo,

kaikkihan sen tietää (ainakin melkein kaikki), ettei ne ymmärrä miten vessoja käytetään, seisovat kuulemma pytyn reunoilla ja ihmettelevät miksi ne reunat ovat niin hiton korkeella! Heidän sivistyneessä kulttuurissahan ne reijät ovat lattiassa, on kuulemma melkoisen paljon helpompi toimittaa asiansa siihen reikään, kun siellä on jopa jalkojen paikat merkitty lattiaan.
-Että simmoisii... Viisumivapaus vaan heillekin, ois sitten kaikki paikat p..ssa!

Äänestä
  • Beoscan asemalla on ihan oikee vessapönttö. Mutta taitaa putket olla pienet, kun käytetyt paskapaperit laittaavat roskikseen haisemaan.

    Äänestä

porukkaa liekö rotuominaisuus ?

Äänestä
  • no,tulipa katsottua myös uutiset,melkein alkoi rajamiestä naurattaa kun kertoi vessa ongelmasta

    Äänestä

Mikä olisi ratkaisu tähän ongelmaan?

Äänestä
  • Koiran paskapussi rajalla jokaiselle lahjaksi

    Äänestä

  • Sontaluukku kirjoitti:

    Koiran paskapussi rajalla jokaiselle lahjaksi

    Annsilla on aikaa tonkia Ryssien roskiksia Vodkaako luulit löytäväsi vai ihan RUPLA kätkön

    Äänestä

Suomalaisten vessojen taso ei riitä venäläisille jotka ovat tottuneet tasokkaampaan elämään.

Äänestä

Nostatus

Äänestä

Ai rajamies sanoi ! kyllähän asia täytyy silloin olla noin.
Rajamiehet on tunnetusti älykästä,hyvin koulutettua ja joviaalia porukkaa.

Äänestä

Minkälaiseen porukkaan omalta osaltasi kuulut?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


l,tolstoi kirjoitti:

juuri alue uutisissa kertoi rajamies että aseman vessan lattiat ei riitä ruskien paskoille,mutta 10m.€ korjaa asian,tehdään lisää reikiä lattiaan,ei puhunut suomalaisista vaan ruskeista,turha nyt rasisti temareitten ja muitten ruskien syyttää suomalaisia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu