Onko Sastamalas

semmosta virmaa tai näppäräkäsistä immeistä joka asentais mun ESHAAN tuulisuojan
12270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jaa mihi?

Äänestä
  • > Jaa mihi?

    Taitaa olla jotakin ESnaHkAAN liittyvää pikku tuulisuojaa hankkeessa nyt,

    Äänestä

Se on pyöräkelkka, tietämättömyys ei kai oo tyhmyyttä mut ie kaukanaka

Äänestä
  • " Se on pyöräkelkka, tietämättömyys ei kai oo tyhmyyttä mut ie kaukanaka "

    Ai jaa, nyt tiedän, ei noita kaikkia uusia saksalaisia keksintöjä ja erilaisia kelkkoja tule niin seurattua.

    Mutta siis jostakin eläimen nahkasta kai se tuulisuoja sitten tuollaiseen kelkkaan tehdään kuitenkin vai? Vähän niinkuin joulun rekilaulussa että "On vällyn alla lämmin kun lunta tuiskuttaa..."

    Jonkunlainen raami siihen kelkan eteen huonekaluputkesta vaikka ha pultataan kelkkaan kiinni. Siihen sitten se eläimen nahka pingoitetaan piukalle. Sen takaa on hyvä kelkkailla tuulensuojassa. Voisin kyllä osata taivuttaa ja hitsata sen putkipuolen siihen, mutta paksun naudannahkan ompelemiseen tarvii jo saada apuja.

    Minulla on ollut 3 mopoa elinaikana, ja olen niitä paljon laitellut ja hitsaillut, vaikka olenkin nyt jo aikamies, enkä enää mopoile. Mutta kun kerran samassa Sastamalassa asutaan niin kyllä tollaisen tuulisuojan vois tuntitöinä tehdä.

    Äänestä

Laita puh. numeros niin rimpajuttelen kun laitan sen keväällä seisontaan

Äänestä
  • miksi vitussa te tyrvään tuppikulliteinit olette niin vitun tyhmiä ettei edes vitsiksi tarkoitettu tarinan tynkä onnistu,ei sitten mitenkään,vittu.

    esha,mikä vitun esha?
    esla on se oikea sana mitä yrität hakea.
    kyllä sinunkin se pitäisi tietää kun niitä mummoja siellä torikeskuksessa käyt kiusaamassa.
    miksi vitussa olette normaalia tyhmempiä?johtuuko kasvatuksesta vai kotioloista,vittu?

    Äänestä

> Laita puh. numeros niin rimpajuttelen kun laitan sen keväällä seisontaan

Joo siis tällaisesta lankanumerosta minua tavoittelee parhaiten: 071- 874 5800

Sanot vaan puhelimeen että sulla on nyt toi pyöräkelkkavehkeesi valmiina, ja saa meijän kuljetuksen pojat tulla autollaan hakemaan.

Äänestä
  • Heh, Sorin poliisiasema.

    Äänestä

Nimi tulee siitä kun se on tuunattu Ameriikanmaalla niitä ei muita täälä tuppukyläsä ole, se näet maksaa rahaa jota täälä Saasamalas liienmälti ole

Äänestä

Katsokaapa youtuubista niitä videoita joita ollaan tehty Esloista ja potkukelkoista. Ollaan asennettu moneen rakkineeseen 2-tahtikone ja pariin pleksinen tuulisuojakin. Potkukelkkaan 50cc h. 140 e voimansiirto 12" mönkijän pyörälle h. 40e työpalkka 40 e = yhteensä 220e. Nopeus jäällä n. 58 km/h
Pyöräesloihin kone 30cc ja voimansiirto etuakselille töineen yht. 200 e. Nopeus tiellä n. 30 km/h, ei täytä tieliikennevaatimuksia.
Pleksit asennettuna 40-80e koosta riippuen.
Työllä ja osilla 8 kk takuu.

Äänestä

Mulla pyöräkelkassa AVK:lta ostettu Yamaha skootterin kone ja vetovehkeet kulkee 70 km/t on valot sekä vilkut

Äänestä

Oon kattonu juutubesta noita Vaasan meesten tekemiä rakkineita mutta ne hakusanat on ruotsinkielisiä, rannikolla kun ollaan, muistaisko joku osotteita?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veret silmistä kirjoitti:

semmosta virmaa tai näppäräkäsistä immeistä joka asentais mun ESHAAN tuulisuojan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu