Hyvää juhannusta kaikille.
Keskusta on paras.
Tosi on
20434
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
ANNELI ON PARSA SILLI!
Hyvää juhannusta palstalaisille!
Myös itsellesi samaa. Huomasitko muuten, että aiemmissa viestiketjuissa selvisi viimeinkin se, missä kepu on paras? Se hokema ei sitten lopulta ollutkaan ihan tuulesta temmattu. Mutta se ihmetyttää, miksi tuota tietoa piti pantata näin kauan!? No ehkäpä nokkelat kepulit halusivat pitää suuressa viisaudessaan meitä heitä tyhmempiä ei-kepulaisia jännityksessä viimeiseen saakka. Eli tähän juhannukseen.
Keskusta on suomalainen tapa elää.
Keskusta-aate on terveellistä ja turvallista.
ei sitä kukaan kiistä. Siinä on kovasti K-vitamiinia. Mutta liekkö se terveellistä, tuo K-vitamiini ylenmäärin nautittuna? Pehmentää kuulema aivot ja tuhoaa ajattelukyvyn tyystin. Mutta mitäpä se sinua haittaisi, kun ajattelukyvystä olet kuullut vain puhuttavan.
Taas demari munasi itsensä. Yritti toista nolata mutta sai omaan nilkkaan.
Kyllä Keskustassa asiat ymmärretään.
Rauhoituhan ketku. Jätä katkeruus juhannuksen ajaksi neuvoo Keskustalainen.
taas munasin itseni, oijoi, ikinä ennen en ole itseäni munannut ja taas munasin. Mutta puhutaan vielä hiukka tuosta K-vitamiinista, se kuulema aiheuttaa veren hyytymisen lisäksi myös veret seisauttavia vaalivoittoja. Puhutaan joskus muulloin sitten vaikkapa teidän saittikepujen huumorintajusta, tai paremminkin sen puuttumisesta, jooko? Mikähän vitamiini siihen auttaisi, onko sinulla asiasta arveluita?
Mutta demarien katkeruus ei edes näin juhannuksena sula. Viha ja kateus vain jyllää sydänpohjassa, vaikka luojan kaunis juhannusjuhla on.
Keskustalaiset viettää rauhaisin mielin ilman katkeruutta suurta juhlaa.
Sammuta ja viilennä sinäkin vihasi ja katkeruutesi. Saat viettää hyvällä mielellä sinäkin juhannusta.
T. Oskari Olematon Nollakatu nolla.
mutta, jos olet siitä asiasta huolissasi, menepä ja levitä sinnekin saitille hiukka huumoria. Ei elämä saa olla vakavamielistä otsan rypistelyä, eihän? Menepä ja kerro sielläkin saitilla vaikkapa seuraavaa: kekusta on paras, kyllä he ymmärtävät sinun olevan huumorimies, älä yhtään arkaile.
että, tylsämielisten Demujen palstalla ei viljellä mitään, (ei edes huumoria).
Täällä Suomen Keskustan saitilla Demarit puhuu niin paljon paskaa, että täällä kukkii myös huumorin kukka.
kun Suomen keskusta taas seuraavien vaalien jälkeen pääsee oppositioon, niin polttoaineveroa pitääkin taas välittömästi laskea, oletan. Tyytyneeköhän oppositiokepu siinä vaiheessa enää kahteen välikysyumykseen per vuosi, vai onko Tupeemauri jo rustannut useampia valmiiksi?
Siinä kukkii huumorin kukka. Kyllä täytyy raivokkaasti Lipposta nuolla juhannuksenakin.
että täytyy Lipposta nuolla juhannuksenakin? Ja oikeinko raivokkaasti? Sinähän et sitten olekkaan mikään änkyräkepulainen, vaan keskustan virallisen poliittisen linjan kannattaja. Siinä minä en kylläkään huumoria pysty näkemään, että Suomen pääministeri Vanhanen ei uskalla tehdä tai sanoa mitään ilman Lipposen hyväksyntää!!
Stasi Demarit EI VOI TEHDÄ MITÄÄN ilman Vanhasen hyväksyntää! (se valta loppuu siihen kun ne paljastetaan) mutta miksi paljastaa, niin kauan kuin niitä voi käyttää hyväksi?
kaikkien asialla, vaan käyttääkin osaa kansasta hyväkseen? Nyt menee uudelleen arvioitavaksi tällä saitilla esitetyt väitteet siitä, kuinka kepu on kaikkien asialla, ihmisläheinen, valoisa vaihtoehto, turvallinen valinta, absoluuttinen totuus, paras, sekä Annelin johdolla pelastanut maamme joutumasta sotakoalitioon USAn kanssa Irakia vastaan. Tältä pohjalta on ymmärrettävää, että kepun kannatus ei ole sata prosenttia. Kukapa nyt äänestäisi puoluetta, joka käyttää äänestäjäänsä ainoastaan hyväkseen? Paitsi ne noin 5 prosenttia kepun kannattajista, joille kepu on 'oikeasti' se paras puolue!! Loput 15 prosenttia kepun äänestäjistä äänestää kepua tyhmyyttään ja vastoin omaa etuansa.
että Suomen Keskustan kannatus ei ole vielä 100%
mutta sehän lähestyy sitä koko ajan!
Rauhoitu, ei se huono asia ole!
Mutta eikö sinunkin pitäisi jo korkata? niin että vähän rentoutuisit, tuosta päpätyksestäsi?
tuosta korkkaamisesta. Ja leikillänihän minä muutenkin, jäädäänkö odottelemaan hetkeä, jolloin kepun kannatus ylittää sata prosenttia. Jos on oikein hyvä puolue, se kyllä kykenee siihenkin!! Ja sen jälkeen ei enää 'päpätetä'!! Nimittäin on olemassa muualta maailmasta todisteita siitä, että 'päpätys' on loppunut jo siinä vaiheessa, kun jonkun henkilön/puolueen kannatus on noussut tuohon sataan prossaan!! Saatikka, että nousisi yli sadan, jäänpä odottamaan jonkun kepumatemaatikon ennustetta siitä, milloin kepun kannatus ylittää tuon sadan prosentin rajan.
ghghtgyjhdjkfyhrjfjkhyfnghrhfhhfyhhvfdghrufhhkjkh
kkikghghkghkhgr4wwootoiyryhfhgffhjghghhfffjfjfjhj
ghghgjguguyjgjjjjrjrjrjfjgyvjrghhjjkdjdfjfhryfhfh
jjkbjnvmvmmfjfjfuythththfjfjkfjjfyrtekeiekkduiell
gkfgjfhfnfhfghfghvoivittu.
Hallitus seisoo jo tanakasti ja voi antaa jo muillekkin neuvoja. Tarkoitti Lipposta.
Vanhanen vielä näyttää missä kaappi seisoo.
Keskusta on kansan asialla kansalaisten tulevaisuuden varmistamiseksi.
Hyvä keskusta.
ja juhannusta.