....julistaa kaduilla ja aitovierillä Rakkaan Herramme Jeesuksen ILOSANOMAA..
Kohta jo sapuu rakkaitaan noutamaan...
Ylistys...Kunnia...Valta ja Voima IANKAIKKISELLE ISÄLLE, PYHÄLLE POJALLE JEESUKSELLE KRISTUKSELLE MEIDÄN HERRAMMELLE ja SIUNATULLE PYHÄLLE HENGELLE..
NYT AINA JA IANKAIKKISESTI...
TULE HERRA JEESUS. AMEN
MARANATA...
JUMALAN RAUHAAN....
VIELÄ ON HETKI AIKAA....
9
51
Vastaukset
- Siunausta sinulle
Niin ... me emme tosiaan tiedä päivää emmekä hetkeä, jona Jeesus saapuu.
Aika on monille meille ahdistava, ertyisesti siksi että heikot on vahvempien toimesta heitetty syrjään yhteiskunnassamme.
Hylättynä köyhänä ei ole tässä maassa helppoa elää. Individualismi
ja elintasokilpailu on heittänyt ihmiset hyvin etäälle toisistaan henkisellä tasolla.
Hylätyt puolestaan vastaavat välinpitämättömyydellä, laittomuudella ja väkivallalla rakkauden ja välittämisen puuttumiseen. Pako huumattuun maailmaan on rakkaudettomuuden seuraus.
Onko ihme että Jumala on nimenomaan RAKKAUS !?
MIssä Jumalaa ei tunneta OMANA rakastavana isänä siellä vallitsee kovuun ja armottomuus. Asiaa ei helpota yhtään, vaikka kovuus ja armottomuus olisi pukeutuneena uskonnon kaapuun!
Näen että Rakas sisareni Herrassa tarvitsee paljon hellyyttä ja rakkautta. Jos sallit, niin lämpimät halaukset sinulle papalta.
Sinä olet ihana!
Kunnioita kaikkea sitä mitä olet Jumalalta lahjaksi saanut, kauneuden hyvyyden rehellisyyden avoimuuden, uskon että myös kauniin hymyn :-) Erityisesti empatian kyvyn, se on suuri lahja oikein käytettynä myös läheisillesi.
Kunnioittamalla Jumalan lahjoja, sinä kunnioitat lahjojen antajaa.
Älä koskaan suostu halveksimaan tai moittimaan itseäsi, vaikka sinulta joskus suorastaan vaaditaan sitä, jotta tulisit tietyn piirin hyväksymäksi.
Piru kiittää siitä kun Jumalan työtä moititaan ja halveksitaan. Kristittyinä emme saa koskaan suostua sellaiseen yhteistyöhön pirun kanssa. Olemme kalliin Jeesuksen veren hinnalla Jumalan omaksi lunastettua kansaa. Hallelujaa kiitos Jeesus. - Pysäkillä?
Nimim; Jumala ompi linnamme
....julistaa kaduilla ja aitovierillä Rakkaan Herramme Jeesuksen ILOSANOMAA..
Vastaus; J;O.L!! näin on puhuttu koko elämäni 55v,!! ja taas puhut näin, onko sulla joku päivitetty tieto, vai pelottelet?- tuttua monologiaa!!
30min?
VIELÄ ON HETKI AIKAA....Tilaa palstan RSS-syöte
Aloita uusi keskustelu
Poista kirosanafiltteri käytöstä
Jumala ompi linnamme 2.1.2012 16:00
0 ....julistaa kaduilla ja aitovierillä Rakkaan Herramme Jeesuksen ILOSANOMAA..
Kohta jo sapuu rakkaitaan noutamaan...
Ylistys...Kunnia...Valta ja Voima IANKAIKKISELLE ISÄLLE, PYHÄLLE POJALLE JEESUKSELLE KRISTUKSELLE MEIDÄN HERRAMMELLE ja SIUNATULLE PYHÄLLE HENGELLE - Jumala ompi linnamme
tuttua monologiaa!! kirjoitti:
30min?
VIELÄ ON HETKI AIKAA....Tilaa palstan RSS-syöte
Aloita uusi keskustelu
Poista kirosanafiltteri käytöstä
Jumala ompi linnamme 2.1.2012 16:00
0 ....julistaa kaduilla ja aitovierillä Rakkaan Herramme Jeesuksen ILOSANOMAA..
Kohta jo sapuu rakkaitaan noutamaan...
Ylistys...Kunnia...Valta ja Voima IANKAIKKISELLE ISÄLLE, PYHÄLLE POJALLE JEESUKSELLE KRISTUKSELLE MEIDÄN HERRAMMELLE ja SIUNATULLE PYHÄLLE HENGELLETäydellinen vapaus kaikessa...
Jään siunaaamaan tätä maata...
Jumalan Rauhaan.... - Hallelujaa Jeesus
tuttua monologiaa!! kirjoitti:
30min?
VIELÄ ON HETKI AIKAA....Tilaa palstan RSS-syöte
Aloita uusi keskustelu
Poista kirosanafiltteri käytöstä
Jumala ompi linnamme 2.1.2012 16:00
0 ....julistaa kaduilla ja aitovierillä Rakkaan Herramme Jeesuksen ILOSANOMAA..
Kohta jo sapuu rakkaitaan noutamaan...
Ylistys...Kunnia...Valta ja Voima IANKAIKKISELLE ISÄLLE, PYHÄLLE POJALLE JEESUKSELLE KRISTUKSELLE MEIDÄN HERRAMMELLE ja SIUNATULLE PYHÄLLE HENGELLEarvoisa monokkelisiltmä. Kummallista kiusantekoa sinulta sisartamme kohtaan?
Mikä sinua oikein vaivaa? - ?
Jumala ompi linnamme kirjoitti:
Täydellinen vapaus kaikessa...
Jään siunaaamaan tätä maata...
Jumalan Rauhaan....Tervehdys, nimimerkki "Jumala ompi linnamme"! Hyvää uutta vuotta!
Mainitsit jossain viestissäsi, ettet ole osannut nukkua. Olethan pitänyt huolen siitä, että saat nukutuksi? Se on hirmuisen tärkeä asia!
Pidäthän huolen siitä, että nukahdat ja myös nukut!
Nimimerkillä myös unettomuudesta kärsinyt. - pellonpaa.ry
? kirjoitti:
Tervehdys, nimimerkki "Jumala ompi linnamme"! Hyvää uutta vuotta!
Mainitsit jossain viestissäsi, ettet ole osannut nukkua. Olethan pitänyt huolen siitä, että saat nukutuksi? Se on hirmuisen tärkeä asia!
Pidäthän huolen siitä, että nukahdat ja myös nukut!
Nimimerkillä myös unettomuudesta kärsinyt.rivienvälistä huomaan että Oxamin..olisi hyvä, takaa unen ja ei vie mieltä sekaiseksi.
- Ensi Lumi
Tuli mieleen kun, kesällä kadulla tuli vastaan viimeisillään raskaana ollut nainen jonka paidassa luki, JEESUS TULEE PIAN; OLETKO VALMIS!, se lienee totta ja humoristinen sattuma.
- pysytää asias
Me emme tiedä todellakaan koska Jeesus tulee tämä on JUmalan ilmoitus tästä asiasta.
Kristityt ovat tehneet aikojen saatossa virheitä, lähtiessään veikkailemaan sellaista jota kukaan ihminen ei tiedä. Jeesuksen tuloon voi olla hyvinkin vielä 200 vuotta, tai enemmänkin.
Ajan merkkejä seuraamme ja lopun ajan merkit ovat selviä, mutta Jumalan "pinna" on hyvin erilainen kun ihmisen. Jos ihmiset päättäisivät maailman lopusta, niin se olisi tapahtunut jo tuhansia vuosia sitten.
Malttia malttia veljet ja sisaret. Jumala tietää milloin aika on täysi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921