Suomen tärkein tehtävä

sortopolitiikkalleei

Suomaiaisen demokrattisen valtiovallan tärkein tehtävä on nyt pakkoruotsin ja kaikki sen asetusliitännäisten poistaminen. Pakkoruotsi on Suomen kansan enemmistön sortojärjestelmä. Kaikki pakkoruotsin kannattajat ovat katalia pettureita. He syyllistyvät valtiopetokseen eli oman kansan julmaan sortamiseen ja tuhoamiseen.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • R. Svensson

      Täällä on kohta pakkovenäjä tilalla.

    • aikavapauden

      Se suomalaisista kiinni. Pakkoa tämä kansa ei enää tarvitse. Pakko on pakkovaltaa ja sitä ei siedä kukaan. Estää aidon ja motivoituneen opiskelun ja luovuuden. Suomi on nyt hemmetin epäluova, lamaanutettu ja kahlittu maa.

    • Terkut lillukanvarteen

      Onkohan meillä muillakin kuin sinulla tosiaan niin hyvin asiat, että kielipolitiikka on tärkeintä? Sitähän voisi kysyä vaikka köyhiltä, työttömiltä, pienituloisilta, laitoshoidossa olevilta vanhuksilta, sotaveteraaneilta, syrjäytyneiltä nuorilta jne.

      • poishurrivalta

        Pakkoruotsi luo maahan köyhyyttä, jättää suomenkieiset vanhukset, lapset, työttömät heitteille, tuhoaa heidän elämänsä, mahdollisuutensa, motivaationsa, luovuutensa, energiansa. Tämän maan tärkein asia on nyt pakkoruotsin kitkeminen juuriaan myöten pois. Lipponen on niin tyhmä, että ei tajua, että pakkoruostin poistaminen ei ole pois ruotsinkielen osaamisesta, vaan päin vastoin. Nythän sana pakko estää ihmisiä opiskelemasta ruotsia. Miksi opiskella kieltä, jolla nöyryytetään suomalaisia. Suomessa pakoruotsi ei ole vain kielitaito, vaan enemmistön sortamiseksi kehitetty julma ja katala valtajärjestelmä. Väärät valtajärjestelmät on purettava. Nyt on aika tehdä pakkoruotsin poistamisesta vaalien ykkösasia. Muutoin mitään muutosta ei tule tapahtumaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4990
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1570
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1119
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1053
    5. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      987
    6. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      75
      950
    7. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      8
      927
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      2
      852
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      56
      751
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      713
    Aihe