Canal+ on HANURISTA!!!

Buha-ha-haa! Jestas miten paskalaatuinen kuva välittyy nuorten jääkiekon MM-kisoista, Canal :n välityksellä ainakin antennikoteihin!!!??? Onpa suuri nautinto katsoa samaa peliä EuroSport2 HD-kanavalta. Kiva nähdä kokoajan missä kiekkokin menee ja pelaajien pelipaitojen numerotkin selvästi!!! Miten tälläista paska-kanavaa voi vieä edes olla!?
Hyvä Canal !!!!
1239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vika ei kyllä ole Canal :ssa jos antenniverkossa on huono kuva, vika on siinä säästökoodauksessa joka on säädetty liian tiukalle antenniverkossa sen kapasiteetin takia. C-nippuun on ahdettu 8 kokopäiväistä kanavaa plus se kaistantuhlaaja iskelmä-kuvaradio joten onko mikään ihme että kuvanlaatu on mitä on. Eikä tästä ongelmasta päästä eroon kuin vasta sitten kun siirrytään kokonaan MPEG4/DVB-T2 lähetyksiin.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Maanpäälliset_digitaalitelevisiolähetykset_Suomessa

Huonoa kuvanlaatua on muillakin kanavilla Digitan antenniverkossa jossa käytössä tuo vanhempi lähetysjärjestelmä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aimo Huikka kirjoitti:

Buha-ha-haa! Jestas miten paskalaatuinen kuva välittyy nuorten jääkiekon MM-kisoista, Canal :n välityksellä ainakin antennikoteihin!!!??? Onpa suuri nautinto katsoa samaa peliä EuroSport2 HD-kanavalta. Kiva nähdä kokoajan missä kiekkokin menee ja pelaajien pelipaitojen numerotkin selvästi!!! Miten tälläista paska-kanavaa voi vieä edes olla!?
Hyvä Canal !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu