Rakkaus on vaikea juttu, liian vaikea, siis siksi, että on vaikeaa löytää sellaista miestä, jota rakastaisi. Yksineläminen on myös vaikea juttu, siis kumppaniton elämä asuttiin yhdessä tai ei. Jos rakkautta on mahdotonta löytää, voisiko elää kumppanina miehen kanssa, jota kunnioittaa, pitää mukavana yms., mutta jota kohtaan ei tunne intohimoa, rakkautta? Voisiko ajan kanssa kiintyä kuitenkin jopa niin paljon, että alkaisi pitää sitä rakkautena? Kummallisia kysymyksiä, mutta elämä on kummallista.
rakkaus, liian vaikeaa
no love in this life
3
225
Vastaukset
- ehkä tai ei
vaikean kyssärin heitit kehiin?
- nou in.to. himoa
1. rakkauden laji on intohimo joten vastaus on mieluummin ei.
- alle 30 vee
Voi elää mutta tyytyisin tuohon ehkä joskus 65-vuotiaana jos ei aikaisemmin nappaa.Pitäisi se olla molemminpuolinen sopimus sitten ja selvät sävelet ettei se nyt ihan mitään rakastumisen ihanaa huumaa ole ollut...Aika vaikeaa näin nuorena olis alkaa sen takia sitoutuun, mutta kukakin tekee päätökset itse! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899