Niinistö joutunee pressaksi.

Kansan tuki on kuitenkin heikko, sillä hän voittanee Timo Soinin vain parin prosentin enemmistöllä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Älä vielä maalaa pirua seinälle. Se on melkoinen kauskenaario, joa Niinistö voittaa. Se vain vahvistaa kokoomuslaista politiikkaa, joka pyrkii eriarvoiseen yhteiskuntaan yhä vain terhakammin.

Äänestä

Sdp, rkp, ja ainakin kristillisdemokraatit ovat tekemässä Niinistöstä presidenttiä. Kyllä minunkin mielestäni kokoomuslaisia on jo liikaa.

Äänestä
  • Äänestän Niinistöä koska, hän osaa tuon taloudenpidon! Tosin hänellä ei presidenttinä ole enää minkään valtakunnan vaikutusmahdollisuutta talouspolitiikan korjaamiseen vanhan hyvän ajan malliin?

    Äänestä

  • E. Tuomas kirjoitti:

    Äänestän Niinistöä koska, hän osaa tuon taloudenpidon! Tosin hänellä ei presidenttinä ole enää minkään valtakunnan vaikutusmahdollisuutta talouspolitiikan korjaamiseen vanhan hyvän ajan malliin?

    Niinistö on 70-vuotias, kun ensimmäinen presidentinkautensa päättyisi.
    Äänestetäänko myös toiselle, jolloin Niinistö olisi 77-vuotias,
    entä kolmannelle, jolloin Niinistö olisi 84-vuotias?

    Onko Suomen presidentin virka eläkeläisvaarien "suojatyöpaikka".
    Eikö Niinistö saakaan tarpeeksi eläkettä toimittuaan kokoomuksen puheenjohtajana ja kokoomuslaisena kansanedustajana sekä valtiovarainministerinä että EU:n pankinjohtajana Brysselissä? Vieläkö pitää hankkia presidentin pesti eläkevaarina?

    Eikö Kekkosen viime vuosista saatu jo tarpeeksi näyttöä siitä, että presidentiksi pitää valita nuorempia, nuorempia, nuorempia.....

    Paavo Lipponen on Niinistöäkin vanhempi - eläkevaari ja
    Jalasmökki-Väyrynen on siltä ja väliltä eli Niinistöä vanhempi mutta Lipposta nuorempi.

    Eiköhän jätetä jo eläkeikäiset nauttimaan suurista eläkkeistään ja vanhuuden päivistään .... nuorempia kyllä on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvin menee. kirjoitti:

Kansan tuki on kuitenkin heikko, sillä hän voittanee Timo Soinin vain parin prosentin enemmistöllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu