Vähän taustaa,, poikaa kiusasttiin koulussa, johon faijana puutuin.., ei uskaltanut laulaa koulussa, kieltäytyi väkisin opettajalle.
Ammattikoulussa/kaksoistutkinto pärjäsi hyvin, ei olisimennyt suorittamaan yo,lakkia kun pelkäsi ettei pärjää. sain puhuttua ja homma meni ok.
Autokoulussa oli vaikeuksia, pelkäsi ajamista ja inssin ajo oli vaikea, toisella läpi. nyt ei uskalla ajaa tai harjoitella.. lupaa muttei lähde.
Armeijasta tuli kesken pois, ei jaksanut olla komenneltavana ja viimeisenä- hengityselin vaivaa..myös,
Nyt piti suorittaa lukion päästötodistus, mutta jätti kesken kun piti hakea töitä ja aloittaa työhakukurssi.
Onkokokemusta kenelläkään vastaavasta?
Mistä johtuu?
4
97
Vastaukset
- MiEs34
Onko kertonut syytä tai olotilaa huonolla hetkellä? Vai onko pelkoa vain. Paniikin kyl itse jokainen tunnistaa ja pystyy sen myöntämään. Kannattaa selvittää puhumalla ja mielellään pyrkiä psykologille joka selvittää syyn ja sen mistä kyse. Voi olla pelkästään ujous,pelko,huono itsetunto ym. Mut jos paniikkia niin sen kyl huomaa. Mut asia kannattaa selvittää. Tsemppiä. Tuskin mistään vakavasta kyse. Onko perinnöllisiä mahdollisuuksia paniikkihäiriöön?
- faijaxx
ei paniikkireaktiota, mutta pelkoa?
- paniikkiavuodesta06
Itsellä koulu kärsi, armeija jäi kesken, sairaslomaa töistä.. ja tämä kaikki paniikkihäiriön takia. Ne ketkä eivät tiedä sairaudestani, luulevat minua vain laiskaksi tai välinpitämättömäksi.
Jaoin vain oman kokemukseni, en tarkoita että pojallasi olisi automaattisesti paniikkihäiriö.- faijaxx,,
Hienoa kuulla kokemuksesi, paniikkihäiriötä voi varmaan olla monenlaista lajia..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770