Varsin surkuhupaiseksi käy Soinin vaalikampanja. Peräkamarin pojilta kusettamilla rahoilla sitä lennellään etelän aurinkoon.
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194713128065/artikkeli/il soini lensi etelanlomalle vain pari viikkoa ennen vaaleja.html
Timppa nauraa ja yksinkertaiset peräkamarinpojat maksaa.
Soini lensi etelänlomalle
7
75
Vastaukset
- kenttä ihmettelee
Tänään Timppa korostaa, että "hän lomailee kesken kampanjan, koska arvostaa perhettään. Toiset presidenttiehdokkaat (soinin mukaan eläkeläiset) eivät lomaile, koska eivät arvosta perhettään". Aina sekavammaksi menee soinin jutut?
- Jo aikaisemminkin
Toki meidän pitää antaa Soinille hienotunteisesti mahdollisuus levätä ja palautua kaikesta rasituksesta, sillä eihän näin lihava mies kauan jaksa pitää kovaa tahtia. Jo aikaisemminkin soini on joutunut palautumaan vaalien jälkeen sairaalan tiputuksessa. Nyt on ikää jo kertynyt, eivätkä mitkään kudokset ole enää nuorekkaita ja vetreitä.
- suomenSisu voima
Koiraa ei voi kusettaa puhelimessa mutta muijaa voi. Vanha vitsi mutta nyt aamulehti kusettaa kateellisia.
Jouluksi lomalle ja sitten takasi sorvin ääreen. Kateelisia se vitttuttaa mutta ompahan heilläkin tekemistä.
Itse käyn kaksi kertaa etelän auringossa. Olen eläkkeellä siksi on aikaa :D
Sisulla roskasakki pidetään aisoissa vai mitä perusSuomalaiset . I like - Faktaperse
Soini tarvitsi kahdenviikon ehdokastyörupeaman jälkeen kolmen viikon loman. Kuinka sellainen henkilö muka jaksaisi hoitaa KUUSI VUOTTA presidentin raskasta ja vaativaa virkaa? Ei tietysti mitenkään. Kusetustahan se Soinin ehdokkuus todellakin on, sen kaikki täyspäiset kyllä tietävät.
- porvari on paska
Ai että maksetaan . Eikös porvarit mksa kaikesta jopa äänistä. Porvari on paska entis ajan kapitalisti oli kunnon rahamies/nainen.
Nykyset on ahneita paskakasoja kompostiin suoraan .
- ei sillai
Maksetaanko pulle tästä, vai ootta sä muuten maan...
- Kokkarien salarakas
Soini ei ole vaaleissa mukana tosissaan. Soinin ehdokkuuden ainoa tarkoitus on viedä ääniä Väyryseltä, joka yksin kykenee edes vähän uhkaamaan Niinistöä tai edes tekemään kiusaa, mikäli yltää toiselle kierrokselle. Jälleen kerran Soini on epäsuorasti kokoomuksen asialla. Mielenkiintoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2665341- 654566
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1234315- 513740
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest463734Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363677SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo763048Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv532888- 282863
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202626