vai onko tämä harhaa?
tekeekö tietokoneet ihmisistä todellakin näin tyhmiä käyttöjärjestelmästä riippumatta?
Elämässä pitäisi olla muutakin kuin nördäilyä, masennuslääkkeitä, alkoholia, runkkausta, energiajuomia...
Alkakaa elämään NÖRDET!
PS ERÄS PALSTAA SEURANNUT.
onko kaikki todellakin näin tyhmiä
5
84
Vastaukset
- El Do Raato
Tuskin ihmisten tyhmyys tietokoneiden ansiota on.
Ehkä ihmiset ovat "tyhmiä" tietokoneista huolimatta?
Todennäköisesti suurin syy "tyhmyyteen" on että ihminen jolla on vain yksi tietokoneenrämpylä kokee itsensä loukatuksi kun joku erehtyy arvostelemaan sitä tai sen käyttistä.
Näkyypä sinunkin "hyvä elämä" pitävän sisällään erinäistä "seurailu" ja "vakoilua?".
Tiedä noista muista mainitsemistasi jutuista?- hyvä elämä
Aivot surkastuvat, jos liikkaa on tietokoneiden parissa - elämässä pitää olla muutakin sisältöä!
Onko se vakoilua, jos lukee ihmisten kirjoittamia viestejä, jotka ovat tarkoitettu kaikille? Eikös tämä ole 'yleinen' foorumi? Toi väite oli juuri nörtin älykkyyden riemuvoitto, että vakoilua, seurailua... haha Kuvasta aika hyvin NÖRTTIÄ... - Toinen linuxisti
hyvä elämä kirjoitti:
Aivot surkastuvat, jos liikkaa on tietokoneiden parissa - elämässä pitää olla muutakin sisältöä!
Onko se vakoilua, jos lukee ihmisten kirjoittamia viestejä, jotka ovat tarkoitettu kaikille? Eikös tämä ole 'yleinen' foorumi? Toi väite oli juuri nörtin älykkyyden riemuvoitto, että vakoilua, seurailua... haha Kuvasta aika hyvin NÖRTTIÄ...Taidat olla joku linuxsisti jos et nördeistä välitä?
- El Do Raato
hyvä elämä kirjoitti:
Aivot surkastuvat, jos liikkaa on tietokoneiden parissa - elämässä pitää olla muutakin sisältöä!
Onko se vakoilua, jos lukee ihmisten kirjoittamia viestejä, jotka ovat tarkoitettu kaikille? Eikös tämä ole 'yleinen' foorumi? Toi väite oli juuri nörtin älykkyyden riemuvoitto, että vakoilua, seurailua... haha Kuvasta aika hyvin NÖRTTIÄ...Eipä osoita tuo sinun harrastama ihmisten nimittely kovin syvällistä aivotoimintaa.
Jos huomasit "vakoilu" oli lainausmerkeissä, jolloin se ei tarkoita varsinaista vakoilua.
Näköjään joku kolahti, kun palkokasvi sujahti räkäliiteriin.
- Imminent fail
Ihmiset ovat erilaisia, ja eivät usein suvaitse erilaisuutta.
Siinä se pähkinän kuoressa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869