persujen sekoiluisa
onko rolf sormo
vielä mukana
29513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Minä olen kovasti kaivannut Olavi Tupamäkeä, joka on nuori nahkahousuinen SMP:n puoluesihteeri. Mitä hänelle mahtaakaan kuulua? Olisin niin mielelläni nähnyt hänet myös Perussuomalaisten joukoissa, sillä nuoria miehiä tarvitaan aina kirkastamaan vanhojen miesten kouhotusta.
Sormo. Haapanen. Sademies. Ristola. Välikangas. Oksman. Mattila. Kähärä. Moni joutui lähtemään. Monia puukotettiin selkään. Moni ei koskaan saanut kiitosta työstään. Sellaista on Perussuomalaisissa. Sellaista se on, kun Soini johtaa.
Tässä ketjussa oli monta hyvää vastausta. Kaikki sensuroitu soiniWätysten käskystä. Sellaista on elämä soinidiktatuurissa.
Tuosta listasta unohtui Purho!
Nyt uskalsit sanoa sellaisen nimen, että soinin päästä katkeaa kohta verisuoni?
Purhosta keskustelu on ollut tällä palstalla kiellettyä jo hyvin pitkään.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8399338
Tiedän! Sensuuria odotellessa...... :-D
Miksi naiset itkevät? Video.
http://suomisanakirja.fi/hannu purho#keskustelu
Ei aukea video tuosta linkistä?? Edellisessä piti lukea juopotteleva persu.
Esim. Helsingin Sanomat ovat tyhjentäneet arkistonsa kaikista Purhoa koskevista kirjoituksista. Soinin käskystä?
Pitää tutkia asiaa huomenna toisella koneella. Nyt vaan mobiili käyt.
Y. Y: lle kymysys ketjussa Soinia himottaa ;-)
Samalla minuutilla... :-D
Telepatia pelaa...edelleen. ;D Toivottavasti pelaa "joku muukin" vielä/taas joskus??
:-D
Voi hyvänen aika.... Nyt foliohatut päähän ja persuilemaan....
Pitääkö olla myös töppöset? Ainahan on mukava kokeilla uusia juttuja, eiks´jeh? ;D
Töppösten puuttuessa myös villasukat käy. Parrua tai jarrua, miten milloinkin, molempi parempi.
Sinänsä foliohattu ei ole mitenkään nätti päässä, mutta kai sekin menettelee, jos on pakko pitää.
Mutta uimahallin ikkunan taakse en lähde!!!!
Kyllähän se ihmisen pitäisi ainakin muutaman kerran elämässä olla siinä paikassa, mihin on alunperin tarkoitettu? Sääli, jos makoisat marjat ja muut herkut menevät ihan hukkaan tai peräti "vääriin" suihin? Mahdolliset fantasiat ja fetissit lutviutuvat kyllä sitten "taiston tiimellyksessa" aikanaan?? ;D
Löytyy juttu 2007, kuva vain muutetttu isä Timoksi.
Koskahan se Iso Jytky! Tapahtuu? ;D
Miksi Timolla vain kaksi lasta? No, ei kai Tiinakaan fiksuna naisena koneitaan käynnistä montaa kertaa "turhan takia"?? ;D -Loput jää arvailujen varaan. CIA:ta ei tarvittu "koon" tarkistamiseen.
Tupamäki oli kansanedustaja joka siirtyi skyp.hen. ei siis puoluesihteeri.
Tupamäki oli tosi terävä SMP:läinen. Insinööri koulutukseltaan. Nuori, pitkätukkainen, moottoripyöräilevä Tupamäki oli melkoinen poikkeus SMP:n eduskuntaryhmässä. Taisi lopulta päätyä kokoomukseen?
R.I.P. Sormo
"Rolf "Fred" Sormo oli ensimmäisen kerran ehdolla Helsingin ylioppilaskunnan vaaleissa vuonna 1969. Fred toimi eduskunnassa Veikko Vennamon ryhmäsihteerinä 1970-luvulla, perusti Suomen maaseudun puolueen (SMP) nuorisojärjestön vuonna 1972 ja kuten Timo Soini on kertonut, Fred otti vuonna 1979 vastaan hänen jäsenhakemuksensa puolueeseen.
Fred toimi SMP:n suunnittelupäällikkönä 1980-luvulla ja oli perustamassa perussuomalaista puoluetta vuonna 1995. Fred toimi puoluesihteerinä vuosina 1996-1999 ja sen jälkeen kymmenen vuotta Perussuomalainen-lehden päätoimittajana. Fred oli myös vuosia Helsingin kaupunginvaltuustossa.
Näin tärkeä mies Fred oli vennamolais-soinilaiselle aatteelle."
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/simonelo/275093-kansanvallan-soturin-rolf-sormon-muistolle/
Aika vähän on enää kuulunut Perussuomalaiset - lehden entisistä päätoimittajista? Turkkila taitaa olla ainoa, joka ei tullut diktaattori Soinin savustamaksi pois persujen vaikutuspaikoilta?
https://www.wikiwand.com/fi/Perussuomalainen
Sormohan siirrätti SMP:n arkistot Porvoolaiseen venevajaan..
Tämä tapahtui juuri Sisulaisuuden nousun aikoihin..
Muistan kun Urpo Leppänen kiipesi viimeisillä voimillaan tervehtimään Sormoa puolueen asuntoon josta Sormo sai kenkää.. ja viimein Timo Soini....
Sormon salaiset kansiot ovat yhä tallessa. Jos ne joskus paljastetaan, saattaa kaatua koko persupuolue? Silloin joutuu aika moni Soinia palvonut toimittajakin naurunalaiseksi.
Kahta tässä maassa pelätään Stasi-listan kuin myös Sormon kansioiden paljastumista syntyisi ison mahan kokoinen henkinen kraateri
Onneksi Sormo ehti pelastaa salaiset kansionsa talteen. Ns. Soinin hoville tulee aikanaan vielä tukalat paikat?
Onko meheviä juttuja whissypakoista bäärlunteista "mikä-se--kirjesalaisuus--on" -tyypeistä
Ainakin pari mapillista on niin kuumaa kamaa, että siinä olisi noussut Kekkosellakin tukka pystyyn.