Ostamassa kilpikonnaa

Ajattelin kysyä että mitä mieltä te asiantuntijat tai muut kilpikonnista tietävät olette tuosta ELÄIN.fi sivusta kannattaako sieltä ostaa kilpikonnaa?
5190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En ole ikinä tilannut mutta koita. Kerro sitten oliko se luotettava.

Äänestä
Aloittaja

ja tuohon samaan syssyyn kysyisin vielä että tietääkö joku jotain hyvää hoitopaikkaa mihin voisi konnan viedä jos lähtee johonkin reissuun?

Äänestä
  • Kannattaa kysyä vaikka lähi eläinkaupasta... Itse jätin faunattareen ja hengissä tuli takaisin :)

    Äänestä

Aloittaja

mietin myös faunatarta kiitos vinkistä :)

Äänestä
  • :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9857493 kirjoitti:

Ajattelin kysyä että mitä mieltä te asiantuntijat tai muut kilpikonnista tietävät olette tuosta ELÄIN.fi sivusta kannattaako sieltä ostaa kilpikonnaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu