Isäs on juppo ..lälä läää äitis on juoppo läläää

.:)

Niin noin julmija lapset kyllä myös on kun näkevät naapurin sedän kerrankin humalassa ja mikä viellä yhteiskunnan toimivuuden kannalta tärkeäpää ja yhteiskunnassa nimeltä suomi jos näkevät naisen humalassa..niin läläääläläää...me ei leikitä sun kaa eikä me saada leikkiä sun kaa.

Todellisuudessahan noin ei useastikaan vaan ole vaan ihmiset näkevät mitä haluavat nähdä mutta lapset jatkavat ilkeämielisten, katkerien ja tietämättömien sukupolvien ketjuja sekä itse syrjääntyvät jne..

nyt kysyisinkin Iltalehden toimituksen kaiken suvaitsevaisilta ilman rajoja :) kun Opettajan käsikirjasta eikä Opetushallituksestakaan löydy sitä materiaalija jossa yksinomaan porografian jota sanovat aikuisviihteeksi puoltajat ovat hyvinkin kärkkäästi vaatimassa että vanhempien pitää kasvattaa lapsiaan siinä asiassa että.

kun naapurin tädit tahtovat näyttää pyllyjään sekä pyörivät ravintolissa viihdyttämässä niin se on kunnialista työtä ja että lasten täytyy hyväksyä ja suvaita että se on kunniallinen ja täysin hyväksyttävää. Miehet itse joilla on nyt se aika kun ainut tytär pähkäilee meneekö lääkikseen vai valitseeko tuon suomalaisen yhteiskunnan kannalta huippu hienon korkea palkkaisen ammatin jota aikuisviihteeksi kutsuvat.


opettajalaitoskin varmasti tahtoo tutustua pornoteollisuuden ohjeisiin miten heidän täytyy kasvatta sekä opettaa :) siihen asti julma todellisuus kuitenkin on ollut ja tulee olemaan että lälääää lälääää me ei saada leikkijä teidän kanssa Mutta varmasti seuraavat vaalit tuonkin asian ratkaisevat ja uudet säännöt tulevat sitten suoraan kaikille kasvattajille sekä ammatinvalinta psykologeille. Suomalainen yhteiskunta on aina luottanut naisten siis Äitien vahvuuteen pitää perheet yhteikunnan kannalta arvolisena mm. Ehkä uudetkin arvot siinä porno teollisuuden ohje kirjassa sitten löytynee.

1

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .

      Olisikohan mahdolista myös että kertoisitte kuinka kerrotaan noiden porno tähtien ei kun aikuisviihde ammattilaisten lasten, nuorten ja senioreitten läheisille että kuuluma ihan normaalia kun heidän kuvansa tyydyttävissä asenoissa on koko suomen nähtävissä miten se on ihan normaalia :) ja että miten kaikkien ihmisten täytyy suvaita sekä hyväksyä vain normaalina arvokkaana työnä.

      opetusministerökin hallituksen kanssa on varmasti hyvin kiinostuneita noista uuden ajan äideistä sekä heidän lastensa tulevaisuudesta vai onko porno teollisuus ajatellut opiskella vaikka tuutorina lasten rinalla peruskoulun että kaikki hyväksyisivät ja jos ei niin turpaan tulee, niinkö.

      Erittäin epätavalista ainakin minun on ymmärtää enkä usko että yleisymmärtäjiä kovinkaan paljon on paitsi jos siitä ymmärtämisestä erikseen maksetaan. Yleisellä tasolla kuitenkin näyttää olevan että jokainen :) odottaa porno teollisuudelta käsikirjaa kuinka kasvattajien, hallituksen on kohdeltava tuota ammattiryhmää sekä joko nyt voi ihmiset hakea kunniamerkkejä heille jota ojentaa itsenäispäivä juhlissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe