Välillä lähes unohdan sut, elän elämääni,

brown

mutta mä olen tässä heikko; yksi katse ja taas sitä mennään.

Mitä sä luulet tekeväsi? Miksi?? Mä en enää tosiaankaan uskonut "tarttuvani syöttiin", mutta niin vaan taas kävi. Niin kauan kuin sua näen, palaan näemmä jossittelemaan. Mä jotenkin vaan menen aika sekaisin susta.

31

619

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • blue.

      Usko mua, et todella ole ainoa.

    • ......------........

      Koska hänet näit

    • ........--------....

      Itse näin jotain "ruskeaa"tummalla tänään ja tykkään:) Hänkin tykkää minusta, huomasin jotain, suuria tunteita, jännitystä, pientä punastelua :)

      • .....-------......

        En minä leiki !! Olen tosissani hitto vieköön, sinä olet nätti ja niin "minun näköinen" ja sinulla on oikeita tunteita, etkä ole minkään muun perässä.


      • -yks palstailija-
        .....-------...... kirjoitti:

        En minä leiki !! Olen tosissani hitto vieköön, sinä olet nätti ja niin "minun näköinen" ja sinulla on oikeita tunteita, etkä ole minkään muun perässä.

        täällä kaikki on vähän leikkimistä, mutta en minä sinua syytä, vaan itseäni...


      • itseäsi ?
        -yks palstailija- kirjoitti:

        täällä kaikki on vähän leikkimistä, mutta en minä sinua syytä, vaan itseäni...

        Mitä... ?


      • brown

        Hmmpph, en nyt ihan niin sekaisin sentään ole, että oikeasti luulisin sun olevan Hän, heh, mutta kerros nyt kuitenkin jotakin... vähän enemmän.


      • enemmän kerron
        brown kirjoitti:

        Hmmpph, en nyt ihan niin sekaisin sentään ole, että oikeasti luulisin sun olevan Hän, heh, mutta kerros nyt kuitenkin jotakin... vähän enemmän.

        maksoin jostain yli kolmekymppiä, jostain liemestä.... vai maksoinko?


      • vieläkin enemmän
        enemmän kerron kirjoitti:

        maksoin jostain yli kolmekymppiä, jostain liemestä.... vai maksoinko?

        olemme katsoneet toisiamme monesti, sinä siellä ikkunan takana.


      • lisää vieläkin
        vieläkin enemmän kirjoitti:

        olemme katsoneet toisiamme monesti, sinä siellä ikkunan takana.

        vai joko uskot minua? Kerro nyt oletko hän.Olemme katselleet toisiamme jo kesästä asti, jos olet hän.


    • blonde&darkbrown

      Niin kun mä olen ihastunut sinuun!

    • hip hip

      Jos haluaa oikeasti haluut suhteen toisen kanssa niin pitää myös yrittää nähdä vaivaa.

      • ei aina niinkään

        mulle riittää pelkkä Rakkauskin häneltä jaksan sillä pari vuotta eteenpäin :)))))


    • hui hui pelottaa

      Joo ja noissa katseissa on eroja.Joskus toinen ei tunne yhtään mitään vaikka katsookin pitkään mutta jotkut katseet-.....ei jää epäselvyyttä!!!!!?!!!!!!!! vai jääkö???

    • alkuperäinen brown

      Kun se sen kävelytyylikin sykähdyttää sydämessäni, kaikki hänessä. Eleet, ilmeiden vivahteet, hänen tapansa tehdä jotkut tietyt asiat omalla tavallaan. Niin rakasta se kaikki ja sen haluaisin hänelle ääneen sanoa! Ne kädet, älykkäät silmät, kasvot. Minä haluaisin saada hänet nauramaan, puhumaan kanssani tunteja ja voisin sitä vaan kuunnella ja kuunnella. Ikävä raastaa sydämeni ihan riekaleiksi ja myös tämä ihan hyvästä syystäkin itseni sättiminen! :(

      Kun ei tätä oikein haalista aikakaan, tiukka järkeily, monien asioihin vaikuttavien asioiden ajattelu ja kun sitä ajattelee olevansa ihan tyytyväinen ja asiathan ovat ihan hyvin... Mutta siinä hän taas on, järkyttää elämääni. Rakastan sua, etkö näe. SUA! Ja kyllä käytän tuota sanaa, niin täysin hullua kuin se onkin tällä tasolla. Mutta enemmän ja syvempää tämä on kuin mikään kokemani pelkkä ihastus. Niin olen unohdusta halunnut, toivonut tunteen haalistuvan. Ja sitten en ole halunnut, olen halunnut, en ole halunnut. En ole halunnut häntä unohtaa. Rakastan hänen tapaansa olla olemassa.

      • Wonderingwanderingjflt

        No mitä sinä aiot tehdä tälle ihmiselle? Aika voimakasta tekstiä, kun et tunne häntä hyvin ainakaan tekstisi perusteella.


      • 10+8

        Milloin olet tavannut hänet viimeksi?


      • eiymmärräei

        Miksi haluaisit unohtaa, mikset iske kiinni kuin sika limppuun :D


      • ikiinä.

        En haluu rakastua ,kuulostaa kauhialta :/


      • Unessa vaan?!

        Kirjoitat niin, että taidan uskoa että tunteesi ovat aitoja ja syviä. Ihanaa iltaa sinulle!


      • varausnro

        oletko BROWN n vai m? Voi kun tämä olisi minulle. Sietämätön ikävä erästä. Näetkö häntä usein?


    • tuttu biisi?;)))
      • Lxtöäkguyi

        Aika jännä assosiaatio;-)


      • anna anteeks,

        en voinu olla linkittämättä tätä biisiä.:))


      • epätoivoinenressukka
        anna anteeks, kirjoitti:

        en voinu olla linkittämättä tätä biisiä.:))

        Pitää kaikkea tyhmää yrittää :/


      • KikeT
        anna anteeks, kirjoitti:

        en voinu olla linkittämättä tätä biisiä.:))

        Taidat olla aika pelottava ihminen? Oletko edes ihastunut johonkuhun?


    • mahoton vonkale

      Millasta syöttiä käytät. Rapalan viehettä? Perhostatko vai uisteletko?

      • Jokukukalieeksyitäjikfy

        Tummat ja intensiiviset silmät, ja anteeksi, hyvin istuvat housut ;-)


      • ..
        Jokukukalieeksyitäjikfy kirjoitti:

        Tummat ja intensiiviset silmät, ja anteeksi, hyvin istuvat housut ;-)

        ;-)


      • istuu, hyvin istuu
        Jokukukalieeksyitäjikfy kirjoitti:

        Tummat ja intensiiviset silmät, ja anteeksi, hyvin istuvat housut ;-)

        On Todella kauniit housut ; )


      • Ikävissäänjoo
        .. kirjoitti:

        ;-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2124
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2028
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1818
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1496
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1399
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      548
      1156
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      998
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      937
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      929
    Aihe