Kannattaako kannattaa kannettavaa kannetavissa?

Taag

Santa Marian Belorizoneen kun on menossa, onko kantamisen väärtti ottaa mukaan oma tietsikka? Hotelin aulassa liene jokin yhteys, miten muuten siinä kylässä? Onko joitain baareja/hotelleja joista yhteys toimii?

Vai pitääkö ajan kuluksi ottaa mukaan ristikkolehti ja pelikortit pasianssia varten?
Rauhallista oloa siellä riittänee. Toivottavasti.

Onko rannassa miten snorklauspaikkoja, sieltä välineitä tai omat vehkeet mukaan?

2

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nkj

      Yhteyksiä on jonkin verran saatu paremmiksi siellä kuluneen vuoden aikana, mutta melkeinpä hotellin aula taitaa olla se toimivin mesta.. Siellä on toki nettikahviloita jne,missä voi sitten muilla koneilla olla ja saa toki samaantapaan kuin hotellissa,salasanan langattomaan,jotta saa sen tietyn ajan surffailla omalla koneellaan.. Rannoilta löytyy sukellusmestoja,joista saa tarvittavia välineitä. Melkeinpä menisin kyllä jonkun mukana retkelle,josta saisi kunnon apajat sukelteluun/snorklaukseen. Upeat näkymät on nimittäin,mutta ei välttämättä ihan rannasta.. Boa Vistalla sensijaan löytyy nähtävää jo heti rantojen tuntumassa..

      Muuten olo Kap Verdellä on ihanan leppoisaa no stress-meininkiä. Avoimin mielin matkaan ja nautinnollista reissua!!

    • Wifi toimii

      Rannalla on ainakin muutama ravintola, jossa nettiyhteys toimii. Löytyy jopa pistokkeita, niin voi kauemmin surffata netissä. Oikeilla aalloilla olisi tietenkin mikavampi. En enää muista rantaravintolan nimeä, mutta siellä se oli kuitenkin ilmainen. No, tunnistaa ainakin siitä, että siellä monilla on tietsikka mukana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      49
      1041
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      912
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      827
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe