Minkälainen muistikuva teille jäi siitä kerrasta, kun tulitte raskaaksi? Minkä ikäinen olit silloin?
Nautitteko siitä kerrasta mistä tulitte raskaaksi?
5
362
Vastaukset
- Tulevamamma:)
En nyt ihan ymmärtänyt kysymystäsi, tai sitä mihin sitä vertaistukea kaipaat? Olin 17, kun tulin raskaaksi ja nyt viikkoja 33.
- älysinkö oikeinn
jos tarkoitat yhdyntä kertaa niin en kyllä tiedä mistä kerrasta oon tullu raskaaks. seksiä ollu sen verran usein, ikää 21v :)
- siipirikko..
eipä raiskauksesta voi nauttia!!!
- eräskin mielipide*!!
nää teinit on vaan kännissä antaneet ja pitäneet vahinkoäpäränsä jota kutsuvat sitten "toivotuksi lapseksi"...
monilata teiniäideiltä olen saanut vastaukseksi jos olen kysynyt miten lapsi on alkunsa saanut että;"vahingossa, oltiin vähän juotu ja silleen...,ehkäisy unohtui, jätin pillerin ottamatta kun en halunnut erota, saa paremmat tuet kuin kouluttautuessa jne"..ei nuo koskaan sen LAPSEN PARASTA ajattele, itseään vain.
tuollainen käytös nuorelta naiselta olisi tietyissä maissa ERITTÄIN HÄPEÄLLISTÄ ja vaatisi jopa kunniamurhan toteuttamista koska häpeä olisi liian suuri kestää perheelle..mutta suomi on suomi ja täällähän ei vanhemmat nykypäivänä kasvata äpäröitään... - pienenpojanäiti
Vaikka ei tarkoituksella tuota lasta tehty, se ei tarkoita sitä etteikö lasta voi rakastaa kun tietää hänen tulostaan! kaikki ovat olleet ainakin minun raskautumisestani ja miehestäni hyvin ylpeitä vaikka ikää minulla on vasta 18v ja miehellä 21v.
Itse kyllä ajattelen lapsen parasta. Olin 17v kun pieni sai alkunsa, mutta täytin siitä viikon päästä 18v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914300Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va285924SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545485Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3004335HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394097"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1003654Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant43576Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223538Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592622Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931428