Minkälainen muistikuva teille jäi siitä kerrasta, kun tulitte raskaaksi? Minkä ikäinen olit silloin?
Nautitteko siitä kerrasta mistä tulitte raskaaksi?
5
319
Vastaukset
- Tulevamamma:)
En nyt ihan ymmärtänyt kysymystäsi, tai sitä mihin sitä vertaistukea kaipaat? Olin 17, kun tulin raskaaksi ja nyt viikkoja 33.
- älysinkö oikeinn
jos tarkoitat yhdyntä kertaa niin en kyllä tiedä mistä kerrasta oon tullu raskaaks. seksiä ollu sen verran usein, ikää 21v :)
- siipirikko..
eipä raiskauksesta voi nauttia!!!
- eräskin mielipide*!!
nää teinit on vaan kännissä antaneet ja pitäneet vahinkoäpäränsä jota kutsuvat sitten "toivotuksi lapseksi"...
monilata teiniäideiltä olen saanut vastaukseksi jos olen kysynyt miten lapsi on alkunsa saanut että;"vahingossa, oltiin vähän juotu ja silleen...,ehkäisy unohtui, jätin pillerin ottamatta kun en halunnut erota, saa paremmat tuet kuin kouluttautuessa jne"..ei nuo koskaan sen LAPSEN PARASTA ajattele, itseään vain.
tuollainen käytös nuorelta naiselta olisi tietyissä maissa ERITTÄIN HÄPEÄLLISTÄ ja vaatisi jopa kunniamurhan toteuttamista koska häpeä olisi liian suuri kestää perheelle..mutta suomi on suomi ja täällähän ei vanhemmat nykypäivänä kasvata äpäröitään... - pienenpojanäiti
Vaikka ei tarkoituksella tuota lasta tehty, se ei tarkoita sitä etteikö lasta voi rakastaa kun tietää hänen tulostaan! kaikki ovat olleet ainakin minun raskautumisestani ja miehestäni hyvin ylpeitä vaikka ikää minulla on vasta 18v ja miehellä 21v.
Itse kyllä ajattelen lapsen parasta. Olin 17v kun pieni sai alkunsa, mutta täytin siitä viikon päästä 18v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017533
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025476- 835017
- 1364394
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492793
- 522759
- 612377
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102334Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.541928