Yrren ärrä ja muuta kivaa oppia ja iloa

1301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oppi ja ilo on muuten hieno ja sivusto on hyvä, mutta siinä on virheitä.

Järkytyin todella, kun selailin sivuja läpi. Jälki on täysin epätasaista.

Opetussivuilla ei saisi missään nimessä olla virheitä, koska lapsen on tarkoitus oppia.

Tarkkuutta. Virheet sivustoilla vievät muuten hyvän tuotteen uskottavuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilo oppia kirjoitti:

http://www.oppijailo.fi/index

http://www.oppijailo.fi/index/lapsille_nuorille


http://www.oppijailo.fi/index/lapsille_nuorille?nayta=pelivalikko&skip=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu