Voihan nenä!

Menin halpaan!

Erehdyin sitten säästämään 40 euroo ja ostin syksyllä pakettiautooni Micheliinit. Oli nimittäin ensimmäiset ja viimeiset Micheliinit mitä ostan! Seuraavalla kerralla jälleen hakkapeliitat!

7

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+1

      Niinkö, ihan kiva kuulla, mutta varmaan 90 % väestöstä ei kiinnosta jos ostit juhlamokkaa, vaikka tiedät että Brazil maistuu tosi hyvältä.

      • En juo kahvia

        Ja sanoin vain tosiasian!


    • jyvämylläri

      Perustele mulla on kerran ollu Michelinit, mutta ne oli aika vanhat, auton mukana tulleet. Nastat alkoi irtoamaan kahden talven jälkeen ja ostin Korealaiset halpisrenkaat tilalle.

      Kerrohan millaisia ongelmia rengasvalintasi aiheutti, Yksi taksikuski vaan kehui Michelinejä vertasi niitä juuri Hakkapeliittoihin, tämä tosin oli 1970-luvun alkupuolella, kehitys on voinut mennä senjälkeen suuntaan tai toiseen.

      • Vain yhden ongelman

        se aiheutti sen, että pitoa ei ole totutulla tavalla, vaan vähemmän!


    • Sitruunamiäs

      No et sitten oo koskaan ajatellut ostavasi oikeita renkaita? Mulla kun oli pakettiautossa ostettaessa mukana uudenveroiset sekä Michelinit että Nokialaiset. Michelinit kesäksi ja Nokian renkaat talveksi. Nätisti kuluivat tasaisesti loppuun, eikä kauaa mennytkään: yhteensä 40.000km. Onneksi Nokiatkin olivat silestonet, ei niin karvastellut kun kahdesta renkaasta meni rungotkin!

      • No mitkäs sitten

        olisivat ne oikeat renkaat?


      • Situunamiäs
        No mitkäs sitten kirjoitti:

        olisivat ne oikeat renkaat?

        Bridgestonet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4098
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe