Väyrysen kuningastie vastatuulessa

Väyrysen hyvin edennyt vaalikampanja ei näköjään riitä. Väyrysen kannatus on jostain syystä lähtenyt syöksyyn. Samaan aikaan homo Haaviston kannatus nousee. Ei hyvältä näytä.
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sodissa on tappiomielialan levittäminen omien joukkojen pariin ankarasti kielletty ja sama pätee vaalikampanjoihin. Ei pidä luottaa siihen mitä "uutisoidaan". Muistakaa että etelän media pelaa koko ajan Väyrystä vastaan, taivuttelee gallup-numeroita Väyrysen vahingoksi ja esittää Väyrysen mahdollisimman negatiivisessa valossa. Koska Väyrynen luottaa yhä itseensä, on meidän uskottava Väyryseen.

Haaviston kupla puhkeaa vielä. Pelkkä median luoma muoti-imiö.

Äänestä
  • Haavistolla ei ole samanlaista syntilistaa kuin Väyrysellä ja sen takia hän nousi Väyrysen ohi. Haavistosta voi jokainen olla eri mieltä, mutta Väyrysestä voi olla vain yhtä mieltä. Hän on vastenmielinen.

    Äänestä

  • HaavistoRehellisempi kirjoitti:

    Haavistolla ei ole samanlaista syntilistaa kuin Väyrysellä ja sen takia hän nousi Väyrysen ohi. Haavistosta voi jokainen olla eri mieltä, mutta Väyrysestä voi olla vain yhtä mieltä. Hän on vastenmielinen.

    Jatkan vielä. Paavo Väyrynen on äärettömän vastenmielinen henkilö. Siis kertakaikkiaan iljettävä tapaus. Vaikea ymmärtää, että kukaan isänmaan etua tosissaan ajatteleva henkilö äänestäisi Väykkyä.
    Poliittisesti epäluotettava, naisia vokotteleva, viinan kanssa vehtaava vastenmielinen narsku. Tällaisenkö te tosiaan haluatte ???

    Äänestä

Feikki taas asialla

Taas on feikki asialla. Tämä kertoo selvää kieltä siitä, että Salen leirissä on täysi paniikki Väyrysen valtaisan nosteen vuoksi. Toivotaan Niinistön joukoille vielä pahempaa paniikkia.

Hyvää Loppiaista kaikille

Se oikea Eläkeläispersu

Äänestä

Feikkaaminen on lapsellista

Vaikka täällä juuri kukaan ei kirjoittelekaan rekisteröidyllä nimimerkillä, niin siitäkin huolimatta feikkaaminen on sopimatonta ja halpamaista. Se kertoo vain siitä, että feikkaaja ei ole varma itsestään eikä todellisuudessa pysty kirjoittamaan omaa asiaa. Feikkaaja haluaa saada arvostusta toisten kirjoittamilla jutuilla, joten ainoastaan täysin lahjattomat ihmiset syyllistyvät feikkaamiseen. Feikkaaminen on tehokkain tapa mainostaa omaa tyhmyyttään ja mitättömyyttään suurelle yleisölle.

Terveisin

Se oikea Eläkeläispersu

PS. Olisihan minulla takataskussa pari rekisteröityäkin nimimerkkiä, mutta käytän niitä vain niillä palstoilla, jossa olen eniten äänessä.

Äänestä

Onko väykkykin hinuri?
inssikniallaan
Ei kai en usko

Äänestä

Näköjään alkaa epäusko levitä jo Väykyn omissakin riveissä. No Väyrysen vaalitilaisuuksien puolityhjät salit kertovat karua kieltään...

Äänestä
  • Onhan se sali puolityhjjä kun paikalla on yli 1000 ihmistä vaikka tilaa vain 800:lle.
    Teit itsestäs pellen.

    Äänestä

Väyrynen on ollut kireä kuin viulunkieli nyt kampanjan loppuvaiheessa. Hän itsekin tuntuu jo alistuneen tappioon.

Äänestä
  • Väyrynen on kokenut erittäin kiusallisena tämän viime aikojen kirjoittelun ryyppäämisestä. Se on hänen mielestään ilkeämielistä vanhojen asioiden muistelua.

    Äänestä

Väyrysen kampanja kaatui ehdokkaan ylimieliseen käytökseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eläkeläispersu kirjoitti:

Väyrysen hyvin edennyt vaalikampanja ei näköjään riitä. Väyrysen kannatus on jostain syystä lähtenyt syöksyyn. Samaan aikaan homo Haaviston kannatus nousee. Ei hyvältä näytä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu