Hei! Olen lähdössä yhdessä poikaystäväni kanssa maaliskuussa Patong beachille ja hotelli on baumanburi. Onko kellään uutte tietoa tästä hotellista? Netisä olen paljon keskusteluja lukenut, mutta suuri osa 2007 tai 2009 vuosilta. Olemme siis varanneet hotellihuoneen:
* 2 h huone
* Parveke
* Superior
* Suurempi huone
* Aamiainen
Finnmatkoilta matkan ostimme. Millainen tämä huone siis on? Olen baumanburin sivuilta katsellut ja siellä sanotaan, että superior huoneessa ei parveketta? Meneekö suomessa nää tasot jotenki erilailla? Mitä muuten ootte hotellista tykänneet?
Entäs sitten itse Patong beach? Olemme nuoria (19-vuotiaita) ja ennen emme ole Thaimaassa käyneet. Ei me sinne bilettämään olla menossa, mutta varmaan sitä yöelämääkin pitää käydä katsomassa ;) Mitä retkiä suosittelette? ja mitä ette? Ajateltiin ainakin yrittää paikalliseten matkanjärjestäjien retkiä katsella, koska noi finnmatkojen retket (ainakin osa) melko hintavia ja olen kuullut, että paikallisilta saa halvemmalla.
Kaikki Asia Thaimaasta muutenki tervetullutta!!
Patong beach, hotelli baumanburi, tuoretta tietoa?
Matkaaja
0
119
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4818513Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195840Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554772Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s694147Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901698
- 961241
- 47869