Patong beach, hotelli baumanburi, tuoretta tietoa?

Matkaaja

Hei! Olen lähdössä yhdessä poikaystäväni kanssa maaliskuussa Patong beachille ja hotelli on baumanburi. Onko kellään uutte tietoa tästä hotellista? Netisä olen paljon keskusteluja lukenut, mutta suuri osa 2007 tai 2009 vuosilta. Olemme siis varanneet hotellihuoneen:
* 2 h huone
* Parveke
* Superior
* Suurempi huone
* Aamiainen
Finnmatkoilta matkan ostimme. Millainen tämä huone siis on? Olen baumanburin sivuilta katsellut ja siellä sanotaan, että superior huoneessa ei parveketta? Meneekö suomessa nää tasot jotenki erilailla? Mitä muuten ootte hotellista tykänneet?

Entäs sitten itse Patong beach? Olemme nuoria (19-vuotiaita) ja ennen emme ole Thaimaassa käyneet. Ei me sinne bilettämään olla menossa, mutta varmaan sitä yöelämääkin pitää käydä katsomassa ;) Mitä retkiä suosittelette? ja mitä ette? Ajateltiin ainakin yrittää paikalliseten matkanjärjestäjien retkiä katsella, koska noi finnmatkojen retket (ainakin osa) melko hintavia ja olen kuullut, että paikallisilta saa halvemmalla.

Kaikki Asia Thaimaasta muutenki tervetullutta!!

0

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

        Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
        Maailman menoa
        158
        20131
      2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

        Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
        Maailman menoa
        43
        8400
      3. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

        Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
        Maailman menoa
        54
        6127
      4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

        Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
        Maailman menoa
        176
        5752
      5. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

        https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
        Maailman menoa
        28
        4785
      6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

        Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
        Maahanmuutto
        312
        4467
      7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

        Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
        Maailman menoa
        75
        4383
      8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

        eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
        Maailman menoa
        76
        4171
      9. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

        Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
        Maailman menoa
        115
        3740
      10. Huomenta naiselle

        Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
        Ikävä
        107
        1603
      Aihe