Osaako ne toyotalla tehdä moottoreita ollenkaan. Dieselit tulee jatkossa BMW:tä, bensa koneet subarulta. Koritkin tehdään euroopassa. Mistä moinen ongelma? Ilmeisesti diesel osaaminen ei riitä euroopan tiukille päästörajoituksille. Kovasti näkyi viime TUULILASISSA olevan kritiikiä toyotiin testeissä kohdistunesiin puutteisiin, ja vajavaisuuksiin. Mistähän moinen mielipideryöppy lehteä kohtaan. En ole minkään muun automerkin kohdalla nähnyt moista tunteenpurkausta. Onko pyhälehmä toyota saanut pahankin kolauksen maineelleen. Toimittaja vastasikin asiallisesti, että pitäisikö nämä epäkohdat pimittää autotesteissä, ja mainitsi samalla, että kyllä näissä testeissä ilmoitetaan samalla tavalla muitakin merkkejä kohtaan. Esim 116 BMW:n ajettavuutta uraisilla teillä, ym. Eikö tosiaan saa testauksissa mainita toyotien kohdalla ilmenneitäongelmia. Onko maahantuojalla tässäkin asiassa yritystä estää testaajien työ.
Ihmettelen kovasti.
9
237
Vastaukset
- aubeme
ja taas täällä mesoo joku BMW:ltä sponsorirahoja saava amispelle! tai jos ei rahaa saa,niin sitten en ymmärrä ollenkaan jonkun automerkin puolustamista toista vastaan!!
- Ihmettelen kovasti.
Ensinnäkään en mesoa, enkä aja bemulla. Millä autolla muuten itse ajat? Luultavasti hyökkäyksestäsi päätellen toyotalla. Mitä sponsorirahaa? saatko itse jotain sposorirahaa noilla agressiivisilla hyökkäyksillä. Vähän siltä vaikuttaa, kun lukee tekstejäsi
- No,
se johtuu siitä että terot on voineet Suoli24 palstoilla mesoa mielin määrin, ja poistattaa kaiken toyotiin kohdistuvan kritiikin seriffinsä avustuksella. Kun Tuulilasi-lehdessä ei voi noin tyehdä, niin ymmärrettävästi tunteenpurkauksia tulee.
Kipupiste on jo muutenkin ohitettu Toyotaan kohdistuneiden huonojen arvosanojen vuoksi, joten pienikin sohaisu saa teroparven hyökkäämään täysin asiallisesti kirjoittavia henkilöitä kohtaan. - ymmärrän hyvin!
Sama pelle siellä Tuulilasin mielipidesivulla itki kuin suoli24:llä puolustaa apinan raivolla Toyotan viattomuusmyyttiä.
Vaikka Tuulilasi on täysin Toyotan talutusnuorassa massiivisten mainosrahojen takia, toimittajilla on kuitenkin journalistinen vapaus esittää merkistä asiallista kritiikkiä. Muuta kuin asiallista kritiikkiä en kestotilaajana Tuulilasin sivuilla ole nähnyt mistään automerkistä. Sanomiseen on ollut aina aihetta. - henriks ijas
se ois mun testattava ne autot niin näkis niittewn ajoomisaisuus viat mutkissa ja ali expl yliohjattavuuden
- henriks ijas
jos sulla vanha corolla kysy uutta moottoria siihen kaveri just vaihto 25vuotta semmosen
sai halvalla 3500mk - henriks ijas
autot heiluu jos on huonot alkuperäisrenkaat ne pitää vaihtaa vaikka mihin renkaisiin.
ei sitten heilu enään. - henriks ijas
henriks ijas kirjoitti:
autot heiluu jos on huonot alkuperäisrenkaat ne pitää vaihtaa vaikka mihin renkaisiin.
ei sitten heilu enään.osta 200euron ja siitä ylöspoäin rengassarja se on suositeltavaa.
- henriks ijas
henriks ijas kirjoitti:
osta 200euron ja siitä ylöspoäin rengassarja se on suositeltavaa.
nissan sunny 87 1.6lx ei heilu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1209935- 1039795
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä349101- 217901
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776284Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585488Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?104952Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304802- 394438
- 404425