super8 kaitafilmin kehitys, kotikemistit hoi!

Hei,
löytyykö tältä palstalta filmiharrasteliaa jolta onnistuisi kotihommina kaitafilmien kehittely?
Suomessa ei taida enää missään saada kehitettyä superkasia(?) ja ulkomaille lähettely vie tuhdisti aikaa.
Eli kaikki kotikemistit ilmoittautukaa! :)
0332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Liirumlaarum kirjoitti:

Hei,
löytyykö tältä palstalta filmiharrasteliaa jolta onnistuisi kotihommina kaitafilmien kehittely?
Suomessa ei taida enää missään saada kehitettyä superkasia(?) ja ulkomaille lähettely vie tuhdisti aikaa.
Eli kaikki kotikemistit ilmoittautukaa! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu