Vi er verdsmästaren ishokkey 2012

Sverige! Vi er päst!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mika Zibanejad, född 18 april 1993, är en svensk ishockeyspelare med iransk-finsk bakgrund som för närvarande spelar i Djurgården Hockey i J20 SuperElit och i Elitserien.

Äänestä
  • Huomatkaa tuo Mikan sukuselvitys ruotsalaisessa Wikipediassa: iranialais-suomalainen!

    Tämä on systemaattista suomalaisuuden vähättelyä. Sama pätee liike- ja yrityselämässä, jos on kysymys suomalaisesta yrityksestä joka on kahden maan omistama niin aina se toinen maa mainitaan ensin vaikka yrityksen pääkonttorin paikan sijanti pitäisi sanoa järjestyksen. Ne ruotsalaiset yritykset joissa on kahdella maalla omistajia niin Ruotsi mainitaan aina ensin, kuten esim. SonyEricson on ruotsalaisjapanilainen, ABB on ruotsalaissveitsiläinen vaikka molempien pääkonttorit ovat muualla kuin Ruotsissa.

    Äänestä

Trolli

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Svennkööran kirjoitti:

Sverige! Vi er päst!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu