Turussa Kokoomus ja Olavi Mäenpää tuntuvat tekevän saumatonta yhteistyötä.
Ihmeellistä toimintaa kokoomukselta!
Olavi Mäenpää on kunnostautunut hyvinkin kyseenalaisilla toimintatavoilla ja esimerkikisi kokoomuksen VILLE ITÄLÄ otti hänet mukaan EU-vaalityöhönsä(Miksi ihmeessä?).
Mistä tämä voisi johtua? Onko kenties perussuomalaisten räjähdysmäinen kasvu saanut kokoomuksen katsomaan Mäenpäätä ja hänen toimintaa uudesta näkökulmasta?
Olavi Mäenpää paljasti blogissaan kaksi peräkkäistä tutkimusta maahanmuuttajien aiheuttamista kustannuksista. Tutkimukset olivat luottamuksellisia ja ihmettelenkin mistä Mäenpää ne niin nopeasti sai käsiinsä? Selvää on, että vuoto tapahtui jonkun toisen puolueen yksittäisen jäsenen toimesta ja Mäenpää kyllä itse tietää kuka hänelle tiedot vuosi!!!!!!(Minkä karhunpalveluksen tiedon vuotaja itselleen tekikään? Minä en luottaisi Mäenpäähän) Se, että Mäenpää paljasti tiedot oli aivan oikein ja ylipäätään kyseisiä tietoja ei pitäisi missään olosuhteissa salata veronmaksajilta!!!
Taustalla tuntuukin olevan aikamoinen teatteri esitys missä kansaa kusetattaan täydellisesti ja Mäenpäälle halutaan tarkoituksella luoda rohkean paljastajan rooli, vaikka hän ei yksin siihen tässäkään olisi pystynyt.
Valtapuolueen sisäpiiri halusi, että Mäenpää paljastuksillaan saisi syödyksi ensi kunnallisvaaleissa perussuomalaisten kannatusta minimiin ja tällä toivotaan, että sillä olisi laajemminkin merkitystä perussuomalaisten kannatukseen.
Eikä tässä vielä kaikkea yhdellä kertaa.....
Terveisin:Tyrvään tuntija
Olavi Mäenpää ja Kokoomus yhteistyössä?
10
133
Vastaukset
- Hyvin tuntuu tulevan
juttuun kokoomuksen herrojen kanssa, tuo tyrvään lahja turulle!!
- Eikös se ole
salapoliisi?
- Se on totuus!
Ola ja kokkarit alkaa olla molemmat historiaa...
- Ihmeellistä, että
paikallinen lehdistö ei vielä ole reagoinnut tähän yhteistyöhön millään tavalla!
Taitaa paikallinen media olla niin kokoomuksen talutus nuorassa, ettei uskalla tuoda asiaa esille, vaikka se olisi sen velvollisuus.
Mäenpää on olevinaan niin ammattiyhdistysmies ja työläisen asialla, mutta parhaat kaverit tuntuvat löytyvän kokoomuksesta.
O.A.Mannikin on saanut olla aivan rauhassa viime ajat.
- Mäenpää on tullut
todella kalliiksi veronmaksajille. Kovasti arvostelemassa toisia ja moralisoimassa, vaikka itse maksatti suurimman osa elatusmaksuistaan veronmaksajilla ja ulosotossa aikamoiset määrät laskuja.
Mäenpää on aina vastustamassa kaikkea mahdollista ja tehtailee jatkuvasti valituksia jne.. ylipitkät puheenvuorot, eivät nekään ilmaisia ole.
Mielenkiintoinen on myös tuo ilmiö maahanmuutosta turussa!
Onko kukaan pannut merkille, että mitä enemmän hän on siitä paassannut sitä enemmän niitä on turkuun tullut!!!!- Mäenpäästä oli
tänään juttu turkkarissa ja kyllä taas tuli selväksi minkälaisesta sairaasta öykkäristä oikein on kyse!
- Mäenpää
paljastanut monta hyvävelijuttua ja säästänyt veronmaksajien rahoja. Ilman Mäenpäätä Turussa voisi olla Tamperetta enemmän asukkaita, mutta puolet mamuja ja työttömyys 50%.
- Minkälaisia
hyväveli juttuja? Kerro pari esimerkkiä!
- Täältä tulee!!!
1.Olavi on nostanut kaupungin moraalia ja puuttunut julkisesti pornograafisten kuvien levittämiseen kaupungin kaduilla ja näytellyt kuvia valtuuston puhuja pöntöstä julkisesti.
2.Olavi on ahkerasti tehtaillut valituksia mahdollisimman monista eri asioista ja näin saannut valtuuston toiminnan mahdollisimman joustavaksi.
3. Olavi on ainoa valtuutettu joka on uskaltanut vastustaa rasistista perussuomalaiset puoluetta ja joka tilanteesta löytänyt kaiken vian ja saastan perussuomalaisten ryhmästä. Olavi on rohkeasti tehnyt uraauurtavaa työtä tämän petoksen paljastamiseksi.
4. Olavi on aina vaaltuuston kokouksissa puhunut ja käyttäytynyt maltillisesti ja tällä saannut kaikista ryhmistä yhteistyö kumppaneita. Yksistään Olavin ansiosta valtuustossa on niin hyvä yhteishenki ja puolueiden välinen yhteistyö on Olavin kanssa lämminhengistä.
5.Olavi on hieno rehti mies, joka ei uhkaile ja töki....
Vieläkö kaipaat lisää?- Hyökkäys
paras puolustus, mutta vaatisi järkeä.
Saavutuksista voi lukea vanhoista lehdistä vaikka kirjastossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922147Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561023- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910