Nyt ollaan vain jonkin kaupungin arkistotyöntekijän lausunnon varassa rangaistuskirjan sisällöstä? Miksi sisältöä ei annettu muutamalle riippumattomalle ja puolueettomalle tutkijalle? Ehkä sen takia, että Lipponen sittenkin löi opettajaansa, ja siitä onkin rangaistuskirjassa merkintä.
Löikö Lipponen todella opettajaansa?
2
<50
Vastaukset
- hfdfhs
Ehkä se sanoi sille BÖÖÖÖÖ ja ope sotki housunsa. Nyt tätä ei halua kukaan muistella ei Paavo eikä opettaja.
- ei lapsia saa lyödä
Ei lyönyt, mutta hän sai ruotsinkielisen identiteetin jo nuorena. Siksi hän ei lyö opettajaa, vaan hän lyö jokaikistä suomenkielistä LASTA- pakkoruotsilla.
"Sen sijaan, että presidentti sormi pystyssä muistuttaa meitä eristäytymisen vaaroista ja eurooppalaisen projektin siunauksellisuudesta, haluaisin hänen edistävän suomalaisten yhteisöllisyyttä korostamalla sitä, että näkemyksellisistä ynnä muista eroavaisuuksistamme huolimatta me olemme yksi kansakunta, jolla on yhteisiä, kansakunnallisia intressejä, ja että niiden edistämiseksi meillä on suomalainen kansallisvaltio. Ja että se on hyvä asia.
Nyt tarjolla olevista ehdokkaista Paavo Lipponen ja Eva Biaudet putoavat kättelyssä pois. Lipposen mielestä 20 prosenttia Suomen väestöstä edustaa 30-lukulaisia pimeyden voimia. Lisäksi hän on voimakkaasti leimautunut pakkoruotsin kannattajaksi ja ruotsinkielisen eliittiporukan (kuten Svenska Folktinget) juoksupojaksi. "Mukavuus" ei mielestäni ole keskeinen presidentillinen hyve, joten sen puuttumisesta en anna Lipposelle miinuspisteitä."
http://www.halla-aho.com/scripta/hyvaa_uutta_vuotta_2012.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864