Lalli Partinen persujen ehdokkaaksi

muutto Ruotsiin?

13

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lallin nähnyt

      Partinen myö-liikkeen ehdokkaana

    • Todella upeeta!

      Onhan toki Partisen sloganit aivan erinomainen tapa aloittaa oma poliittinen ura. ehkä hän on itsekin ihan sieltä per.seestä.
      Todella upeeta!

    • nohuhuh!!!

      Mahtava tyyppi. Not.

    • lallista on tullut

      vanhuuden höperö. Maahanmuutto ei ole vienyt lallilta mitään eikä nuo sodan uhrit olleet taistelemassa moisen populismin puolesta, vaan rakkaudesta isänmaahan joka on avoin kaikille suojaa tarvitseville.

    • Miten on?

      Minkäs ikäinen tuo Lalli on ja kuinka monta kiekkoa tullut aikoinaan päähän?

    • outo ukko?

      Lalli on jo seitsemänkymppinen. Entinen kova kokoomuslainen? Vanhuudenhöperöltö vaikuttaa? Kehuu persuja, mutta ei kuitenkaan kelpuuttanut puolueekseen. Soinismia sekin?

    • Lalli sopisi

      persuihin oivallisesti, sillä persetklaus oli Lallin tavaramerkki jo aikoinaan.

    • Taju kankaalla

      Kolhittu jääkiekkovanhus on varmasti paras mies hoitamaan yhteisiä asioita. Demokratiakäsityskin on kohdallaan: jos vallassa eivät ole oman aatteen ihmiset, ei päätöksistä tarvitse välittää. Lallin itsetuntokin on kohdallaan, kun hän kuvittelee olevansa vielä 70-vuotiaan kutsuttavissa maata puolustamaan. Toisaalta kolhut ja rappeutuminenkin voivat olla syynä näihin harhoihin.

    • ex persekkö
      • Anonyymi

        Ymmärsikö Lalli tuopin päälle, Ku jääkiekolijalla on paljon vapaa aikaa.


    • Anonyymi00011

      OLI YKS KOVIMMISTA RIP JA PARHAIMMISTA.. MUN IDOLIHAN ON HEXI

    • Anonyymi00012

      Rauha miehen muistolle. Lalli Partinen oli rokotusvastainen ja kuoli koronaviruksen aiheuttamaan tautiin toukokuussa 2022, 80-vuotiaana.

    • Anonyymi00013

      Näin se on. Persujen mielestä ei suomea kannata puolustaa.
      Nämä isänmaalliset?!!
      Taitaa anon opetuslapsia olla persuissa paljonkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6278
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      350
      5764
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2763
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2198
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1888
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1088
    Aihe