En mä voi heittäytyä

enkä luota suhun 100% jotta voisin avautua. Pintalinjalla...Ymmärräthän olethan pettänyt luottamuksen aiemminkin
4221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

samoin..

Äänestä

En luota pätkääkään siihen ihmiseen, ennenkin ollut näitä takinkääntäjiä.

Aivan sama

Äänestä

Vaikka toinen olisikin pettänyt luottamuksen niin tämä ei ole oikea paikka "keskustella" asioista. Niistä pitää puhua kasvotusten.

Äänestä

luottamuksesta. Luottamus syntyy ajan kanssa. Sanat ja teot tukien toisiaan. Uskallusta ja rohkeutta sanoa asiat kuin ovat. Negatiivisetkin. Tietäen, että tälle ihmiselle voin kertoa ajatukseni, tunteeni, ilman, että niitä halveksitaan, vähätellään, naureskellaan. Luottamus siitä, että ihminen ei jätä sinua tiukan paikan tullen yksin. Valitettava tosiasia on, että loppupeleissä en pysty luottamaan kuin itseeni. En ainakaan tällä hetkellä. Takana huonoja kokemuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ymmärräthän mua kirjoitti:

enkä luota suhun 100% jotta voisin avautua. Pintalinjalla...Ymmärräthän olethan pettänyt luottamuksen aiemminkin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu