Miksei PlusTV:n kanavat näy?

Tunpeli

Kortinlukija on hommattu, samoin PlusTV-kortti, jonka piti aktivoitua jo. Kun kortin iskee telkkariin (tai siis kortinlukijaan) ja telkkarin käynnistää, MITKÄÄN kanavat eivät näy (kun kortin ja kortinlukijan ottaa pois, normaalit kanavat toimivat normaalisti). Kuitenkin asetuksista löytyy tuo kortti ja sen tietoja voi tarkastella. Meillä siis on antennitv. Osaisiko kukaan sanoa mikä voisi olla syynä? Kanavat olen hakenut uudelleen parikin kertaa joten siinä ei voi olla syy. Myös kortti on varmasti oikeinpäin.

3

950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oisko tästä apua

      Okei. kortti on siis oikeinpäin, hyvä.

      Mutta annoitko kortin päivittää valtuutuksia pitämällä samaa kanavaa auki tunnin kun joskus kortin valtuutusten päivittyminen voi kestää jopa tunnin? Ei siis kannata kanavasurffata silloin kun yrittää päivittää korttiin valtuutuksia.

      Toinen vaihtoehto on se että jos aktivoit kortin netin kautta niin siinä on jokin mennyt pieleen. Ja huomaa että kortin aktivointi ja valtuutusten päivitys ei ole sama asia. Valtuutusten päivitys on sitä että antennisignaalin mukana tulee valtuutustiedot jolloin kanava alkaa näkyä, mutta aktivointi taas on sitä että kortti otetaan virallisesti käyttöön elikkä se on siis sama kuin tilauksen hyväksyminen, ja jos kyseessä on prepaid-kortti niin sekin edellyttää aktivointia, siinä tapauksessa tilaus vaan on määräaikainen jonka jälkeen tilaus katkeaa automaattisesti.

    • PlusTV

      Moikka,

      Kokeile seuraavia toimenpiteitä ongelmankartoitusta varten.

      1.Ota laitteen virtajohto pois pistorasiasta parin minuutin ajaksi, jolloin laitteen muisti tyhjenee. Ota myös kortti pois lukijasta. Kun olet kytkenyt virrat takaisin, tee kanavahaku uudelleen ja aseta vasta tämän jälkeen kortti lukijaan.
      2.Palauta laite tehdasasetuksille tai ota yhteyttä laitevalmistajan tukeen, josta voi kysyä laitteen uusinta ohjelmistopäivitystä.

      Jos ei siltikään toimi, niin ottakaa yhteyttä asiakaspalveluun.

      Ystävällisin terveisin

      PlusTV Asiakaspalvelu
      Asiakaspalvelunumero 010 309 8008
      asiakaspalvelu@plustv.fi
      http://www.plustv.fi

    • aspan henna

      Tai sit subtv:n realitysarjoihin, jos vaihdat sen olla ja kunnes tää antti ilmestyy niin sit kaikki toimii, esim...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2022
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1933
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1807
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1474
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1394
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      531
      1103
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      980
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      921
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      894
    Aihe