Yleleaks iski maan tapaan upealla tavalla, miksi siis nörttien apinaohjelma korvasi sen?
Hasta La Lista (TV5) oli myös mahtavan älykäs maan tavan vastainen leka!!!
Apinatasavalta
3
140
Vastaukset
- ________
mahtava animaatio sarja, missä kuittaillaan päättäjille oikein huolella...
- Ovelaa kettuilua
Tyhmät ihmiset eivät ymmärrä tätä sanavirran riemuvoittoa.
Ohjelma sopii esim. Jykä Käteiselle kuin nyrkki naamaan :P - multicultimulcuti
Apinatasavalta ohjelmassa halutaan nuoleskella pakolaisia esittämällä suomalaiset apinoina, vaikka kaikki tietää keitä tässä maassa sosiaalituilla eläviä "moniosaajia" kyseinen nimitys kuvastaisi paljon paremmin.
Vähän sama juttu kuin se nenäpäivä. Laitetaan suomalaisille punainen pelle-nenä päähän, koska suomalaiset ovat niin "itsekkäitä pellejä" kun ne elää hyvinvoinnissa ja somalit taas elävät köyhyydessä ja kurjuudessa. Vähänkö me suomalaiset ollaan pellejä kun meillä on asiat paremmin kuin muilla luusereilla jotka eivät tunne sanoja ahkeruus ja kova työnteko.
Suomalaisten syyllistäminen ja pilkkaaminen kuuluu Yleisradion monikulttuuri-ideologiaan (kuin punainen pelle-nenä päähän).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1111789Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101749Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1111691Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541432Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341378Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483985Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50951Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115901Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298892Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347838