suomalaisten rahoilla...Miten saatais jutta ja jyrki käsittämään että suomes tarttis maksaa eläkettä vain eläville...Kyllä se sapettaa kun eläke on 600 euroa kuussa ja siitäkin viedään vielä vero.. joka menee kreikkaan vainajalle.JA KOKO HALLITUS HYVÄKSYY SEN.
kreikka maksanut kuolleille eläkettä
8
71
Vastaukset
- kreikkalainen
on parhaimmillaan kun sillä saatanalla on parimetriä multaa naaman päällä ei tarvitse enää eläkettäkkään
- eurocenter hävittäjä
Lukaisin just STT uutisia kuinka kreikka ostaa 60 hävittäjää saksalta. Kukas se maksaa jyrki ,jutta ja suomen hallitus.Tottakai Merkkeli vaatii että suomen on pysyttävä mukana ,koska raha kulkee Kreikan kautta Merkkelille.Näin juokales juonittelija on saksan Merkkeli. MUTTA..MUTTA niitä narrataan joita saadaan. Jyrkihän on aika yksinkertainen..mutta jutta vaikutti yhteen aikaan älykkäämmältä,mutta samoin näköjään sitäkin pystytään huijaamaan.
- Tämä on FAKTAA
Tämä on tosi..Ei yksi eikä kaksikaan nousua pelasta enää eurooppaa.. Tämä on.... FAKTAA... siitä se on enää kiinni kenellä on rohkeutta ja rehellisyytttä tunnustaa tämä tosi asia.. mistä maasta löytyy tämä rohkea ja älykäs henkilö.. ja lopettaa tämä hukkuneen elvyttäminen. eu ja euro on hukkunut ja uponnu kuin Titanik.. . TÄMÄ ON TOTUUS.
- Mikkis Konkurssis
Eikös eilen uutisoitu juttu Kreikasta,missä on todettu olevan normaalia suurempi määrä invalisoituja joille valtio maksaa korvauksia.Nyt tähän asiaan puututaan (puheissa) ja tutkitaan onko asia tosiaan näin.Joissakin osissa on niin invalisoitua porukkaa,että maan olisi pitänyt käydä sota jotta niin suuria määriä ihmisiä voisi olla invaliidisoitunut.Sokeitakin oli siinämäärin,ettei se ollut uskottava luku,mutta tämäkin tutkitaan.Tästäkin näemme minkälainen on keskiverto kreikkalaisen rehellisyys ja maan kulttuuri.Siis viilataan linssiin kaikkia tahoja mitä vain voidaan,niin kansalai,yhteiskunta kuin valtiollisellakin tasolla.
- suomen piikkiin eläv
JOS UUTISIN ON USKOMISTA NIIN NÄINHÄN TUO NÄKKÖÖ MENNÖÖ,LIEKÖ SIELÄ PALJON VALELÄÄKÄREITÄ.
- Vai sillee
Suomi maksaa tuhansille virkamiehille moninkertaista palkkaa oikeaan verrattuna ja suuri osa näistä byrokraateista on turhia virkoja. Huom. "palkat" ovat 10.000..15.000 euroa kuukaudessa ja siihen eläkemaksu päälle. Että näin meillä.
- minusta pitäis
no niitten vero tulee suomeen mutta antaa eläkettä kuoleille kreikas se on jo kaukana huumorista ja jyrki maksaa, voisko jyrkiä ja juttaa laittaa uudestaan ala-asteelle.?.
- SaatananPerkele.
Eihän nämä Suomalaiset ketkutkaan veroja maksa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1193412Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 93965
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827