Voittoputki ei katkennut pieleen menneistä futiskohteista huolimatta koska NHL tuotti 2 osumaa yhteiskertoimella 26,32.NHL on osoittaunut varsinaiseksi kultakaivokseksi,tän vuoden jokaisena päivänä osumia.Aamulla nasahti kvartetti Phoenix-Calgary-Montreal-Nashville kiinni 17,38 kertoimella sekä tripla Calgary-STL-San Jose 8,94 kertoimella.Tänään jatketaan tulitusta usean harrastefutisrivin voimin ja lunastetaan varmuudella NHLstä isolla rahalla voitot kulujen kattamiseksi ja uusien pelien pesämunaksi.Eli seuraavat rivit kehiin.
Veikalta kvartetti
Kohde Merkki Kerroin
43Peterborough - Sunderland _ _ 2 - - 1,85
49Villarreal - Valencia 1 _ _ 3,05 - -
56Betis - Sporting Gijon 1 _ _ 1,75 - -
58Palermo - Napoli 1 _ _ 3,10 - -
Kokonaiskerroin: 30,61
Nyt Paffin pelit
Tuplia
Sevilla 2,35
Valencia 2,35
Kerroin 5,52
Sunderland 1,90
Betis 1,90
Kerroin 3,61
Villareal 3,00
Palermo 3,20
Kerroin 9,60
Villareal 3,00
Betis 1,90
Kerroin 5,70
Triploja
M.City 2,10
Sevilla 2,35
Valencia 2,35
Kerroin 11,60
Juventus 1,55
Milan 1,72
Roma 1,62
Kerroin 4,32
Kvartetti
M.City 2,10
Sunderland 1,90
Betis 1,90
Napoli 2,35
Kerroin 17,82
Tuplajärjestelmä sekä Triplayhdistelmä
ManU 3,60
Catania 3,40
Genoa 3,30
Kertoimet 11,22-12,24 sekä 40,39
NHL hetken kuluttua.
SUNNUNTAIPELIT
16
231
Vastaukset
- nantrang
Paffin kertoimilla NHL
Tripla
Anaheim 2,05
Chicago 2,30
Philly 2,25
Kerroin 10,61
Tuplajärjestelmä sekä Tripayhdistelmä
Anaheim 2,05
Philly 2,25
Detroit 2,60
Kertoimet 4,61-5,85 ja 11,99
Tasurit pelattu tuplajärjestelmällä ja triplayhdistelmällä
Kertoimet 15,60-16,00 ja 62,40
Se oli toistaiseksi siinä. - näinseon
Täytyy nostaa hattua, kun jaksat tänne kirjoitella ja antaa kohteita. Olet yksi harvoja.
Mutta missä ovat kohteiden taustatyö? Poissaolevat pelaajat, perustelut ja niinpoispäin? Vai onko nämä ns tuntuma vihjeitä?
Samaa mieltä olen kanssasi NHL:ästä. Sieltä ne omatkin voitot tulevat öisin. - nantrang
Taustatyöt on tehty vuosikymmeniä kestäneen scouttaamisen perusteella ja sitä on liian vaikea selostaa maallikoille mutta mitään maata mullistavaa ei ole tiedossa.
Toki kehotan käyttämään omaa järkeä pelaamisessa ja jättää muiden jorinat omaan arvoonsa sekä olla peesaamatta suoraan kenekään rivejä tarkistamatta itse pelaamiensa kohteiden taustoja,tälläkin palstalla esiintyy kaikenlaisia ennustajia ja jopa väärän tiedon levittäjiä et sillen tänään ja pelit sisään. - nantrang
Pelitapa: Tavallinen
Kohde Merkki Kerroin
14Cagliari - Genoa _ _ 2 - - 3,20
17Atalanta - Milan _ _ 2 - - 1,60
33Getafe - Athletic 1 _ _ 2,50 - -
43Peterborough - Sunderland _ _ 2 - - 1,85
49Villarreal - Valencia _ _ 2 - - 2,10
56Betis - Sporting Gijon 1 _ _ 1,75 - -
58Palermo - Napoli _ _ 2 - - 2,15
65Ottawa - Philadelphia _ _ 2 - - 2,15
66Anaheim - Columbus 1 _ _ 1,85 - -
67Chicago - Detroit _ _ 2 - - 2,50
Kokonaiskerroin: 1860,49
Siinä on päivän ainoa rekka ja se sisään niin aurinko paistaa risukasaakin.
Vihjeistä vielä kysyjälle,palstalla on ainakin 2 kelpo scouttaajaa S-Kyösti ja Taavetti ja pakkaa taas sekottaa eräs maaninen skitsofreenikko jonka nimeen tulet törmäämään väkisinkin tällä palstalla.
Omat vinkkimieheni ovat jääkiekkolegenda Timo"Tumba"Turunen jolta saan tarvittaessa vinkkejä SML ja NHL ja futiksessa oma poikani joka pelaa 2 sarjatasolla futista Suomessa.Mutta harvoin hankin informaatiota heiltä vaikka futiksessa se olisi varmaan tarpeen ainakin tulosten perusteela. - lahtelaissika
Tulipa taas loikoiltua pitkään, joten jäi tuo Mansesterin homppelien keskinäinen peli betsaamatta. Chrissi vihjasi Unitedia eilen, mutta eihän Kyösti uskonut...
Tuollaisella rekalla liikenteeseen. Se on tosi nopeasti kyhätty ja ainoa riskihaku näyttäisi olevan Namika Lahti. Namika nyt näyttää olevan hyvässä nosteessa, joten kokeillaan kerrointa 2.75 jot tällei moi!
27Davos - Kloten 1 _ _ 1,85 - -
38Korihait - Kauhajoki _ _ 2 - - 1,55
44Rio Ave - Pacos Ferreira 1 _ _ 1,85 - -
36Vilpas - Namika Lahti _ _ 2 - - 2,75
Kokonaiskerroin: 14,58 - supo kuuntelee
kohta lähtee ilmoitus suojelupoliisille, jos näitä nordicbetpartners-viestejä vielä löytyy joka ketjusta
- nantrang
Juventus 1,55
Milan 1,72
Roma 1,62
Kerroin 4,32
Ton osuttua mukavalla panostuksella vahvistelen vähän ennestään pelattuja rivejä ristiin rastiin tuttuun tyyliin.
PHILLY 2,25
ANAHEIM 2,05
KERROIN 4,61
VILLAREAL 3,10
PALERMO 3,35
KERROIN 10,39
NAPOLI 2,25
VALENCIA 2,30
BETIS 1,80
KERROIN 9,32
Ainakin Palermon ja Villarealin kertoimet on hieman nousseet ja Valencian,Napolin ja Betiksen kertoimet laskeneet.Tasurit kaataa koko paskan tai 1 altavastaaja ja 1 suosikki eivät kelpaa tänne. - nantrang
Kun Betiksen voitolla jo tulee rahaa niin pelataan jotain sitä vastaan ja varmistetaan se kuitenki et tulee omat takas parilla varmalla.
Tuplajärjestelmä ja triplayhdistelmä
Napoli 2,25
Cordoba 1,80
Sporting 4,75
Kertoimet 4,05-10,69 ja 19,24
SPORTING SINGLENÄ 4,75 SAA PELIN.- käpylän spuge
nabolilta puuttuu lavezzi ja palermolta monta miestä, joten maalit voivat jäädä vähiin
- nantrang
Mut Cavani ja Hamsik taitaa olla messissä?
Espanyol 13,00 kertoimella saa pelin.- käpylän spuge
tarkoitatko lionel messissä? hehheh
- 2 Häkkiä
Napoli 2,15
Anaheim 1,85
Chicago 2,20
Kokonaiskerroin: 8,75
Siitä lapulle ...- käpylän spuge
näyttää hyvältä. voit alkaa valmistautumaan voitonjuhliin. joko olet laittanut shamppoopullon jäihin?
- nantrang
Sunderland 1,90
Betis 1,90
Kerroin 3,61
Toi osu ni pannaan joku huuhaa tripla peliin.
Ottawa 2,60
Chicago 2,30
Anaheim 1,95
Kerroin 11,66 - lahtelaissika
Pistähän skukku harkintaan maanantain klo 12 KHL-peli Avangard-Baris, jossa surkeavireisen kotijoukkueen kerroin ainakin Pahvilla on 1.65 ja vierasjoukkueen 4.10. Avangard on joulutauon jälkeen hävinnyt pari peliä, mm. umpisurkealle Ekaterinburgille 1-3. Ja onhan Baris paljon parempi kuin se. Kyösti ainakin tykittää kakkosta tähän kohteeseen. KHL:stä ei toista yhtä hyvää hakua löydy, mutta Torpedo näyttäisi voittajalta, kuten ehkä myös D. Moskova iltapelissä.
- nantrang
Cordoba-Napoli tupla osu 4,05 kertoimella joten vois lohkasta jotain tolle Barikselle.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882