Ovatko muslimit komunisteja?

Tietääkö piru ?

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saammehan nauraa?

      Näkkyy olevan. Kun 2 komua on paikalla, he saavat riidan aikaiseksi. Sama näkkyy olevan myös muslimeilla.
      Ossaakohan nuo pirut riidellä yksinäänkin ?

      • niinpä.

        "Kun 2 komua on paikalla, he saavat riidan aikaiseksi."

        Häippäsehän sinä nyt sitten vain samantien tältä palstalta.Niin ei sitten tällä palstalla ole jäljellä kuin yksi komu.


      • Ei kai se haittaa ?
        niinpä. kirjoitti:

        "Kun 2 komua on paikalla, he saavat riidan aikaiseksi."

        Häippäsehän sinä nyt sitten vain samantien tältä palstalta.Niin ei sitten tällä palstalla ole jäljellä kuin yksi komu.

        no se ykx komu riitelee sitten itsensä kanssa, niuvalla...


      • Noilla suunnilla

        keskinäiset kähinät tavallisia.

        Kun Israel itsenäistyi 1948 tarjoutui Irgun liittymään Haganahin pohjalle perustettuun Israelin armeijaan. Kun Irgunin Altalena-niminen vene oli tulossa Jaffan satamaan ampumatarvikelastissa, halusi Haganah kaikki ammukset itselleen. Syntyi kiihkeä kiista, ja lopulta Haganah avasi tulen venettä vastaan haavoittaen ja tappaen Irgunin jäseniä ja upottaen veneen. Haganahin komentajana oli Jitzhak Rabin, josta tuli myöhemmin Israelin pääministeri.
        Jewish Agencya ja Haganahia lähellä olevat juutalaisvaikuttajat perustivat Israelin hallitsevan Työväenpuolueen, kun taas Irgunia lähellä ovat perustivat oikeistopuolue Likudin.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Irgun


    • Ainakin

      Irakissa Saddam teloitutti noita kommunisteja jotka eivät kerinneet maanpakoon, Gaddafi myös ajoi kommunistit pois Libyasta, ehkä ne jenkkien ja eurooppalaisten avulla ovat palailemassa noihin maihin.

      • piru tietää

        Gattafi piruhan itse oli jonkulainen sosialisti tai komunisti.. Mutta kuten tiedettyä kaksi komua ei mahdu samaan valtioon..


    • paskasakkia...

      Piru tietää onko ne komuja, mutta rikollisia fundamentalisteja ne on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      4
      3713
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3619
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3350
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3332
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2186
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1768
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      32
      1519
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      91
      1393
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe