xp oem

voisiko joku neuvoa miten xp oem:ään voi ajaa korjaus asennuksen vai voiko ollenkaan???
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos XP asennus levyke on alkuperäinen OEM-versio eikä merkkikoneiden Rescovery version niin näin saat korjausasennuksen tehtyä.

Avaa koneesi aivan normaalisti ja laita XP:n asennus romppu koneeseen Sammuta ja käynnistä koneesi ja käynnistymisen alkaessa painele F8-näppäintä niin avautuu vain pelkää pieni ikkuna valitse siitä alimmainen eli CD-rom paina Enter,
Odota lataa jotain tiedostoja valitse Asenna Windows XP, korjaa asennus R, älä valitse vielä tässä kohtaa korjausasennus R:ää, vaan valitse Asenna Windows ja hyväksy ehdot painamalla F8, Sitten tulee uudestaan Korjaa asennus R-valinta valitse nyt se Korjausasennus R.
Asennus alkaa ja noin 5-minuutin kuluttua sammuttaa/käynnistää koneesi Alkaa asennetaan windows ja aloittaa korjausasennuksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korjaus kirjoitti:

voisiko joku neuvoa miten xp oem:ään voi ajaa korjaus asennuksen vai voiko ollenkaan???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu