Hyvä liikeidea vapaamuurareille

Eläkeläispersu

Kun Paavo Väyrynen on ollut presidenttiehdokkaana, niinn aina hyvin suuri osa kaupungeissa asuvista kansalaisista on minulle sanonut, että he muuttavat välitömästi pois Suomesta, jos Väyrysestä tulee presidentti. Nyt Väyrysestä on suurella todennäköisyydellä tulossa presidentti, joten hyvin monet kansalaiseme tulevat lupauksensa mukaan muuttamaan Euroopan ytimeen vaalituloksen selvittyä.

Tässä aukeaa loistava liikeidea varakkaalle vapaamuurarille, joka saa nopeasti pankista rahaa pieneen bisnekseen. Nyt kannattaa varata kaikki mahdolliset lentoliput vaali-iltana ja parina seuraavana päivänä ulkomaille lähteviin koneisiin, sillä varakkaita matkustajia ilmaantuu silloin erittäin suuria määriä. Mustassa pörssissä voi sillon myydä lentolippuja ainakin kolminkertaisella hinnalla, koska ihmiset eivät voi sietää Väyrystä Suomen presidenttinä. Kukaan ei varmasti tingi yhtään lipun hinnasta, joten tämä on aivan loistava bisnes.

Maaseudun asukkaiden kannaltakin tämä joukkomuutto on hyvä asia. Pääsemme kerralla eroon kaupungeissa asuvista paskantärkeistä ihmisistä, jotka ovat vieraantuneet liiaksi tavallisesta arjesta. Euroopan ytimessä nämä ihmiset ovat omiensa seurassa, ja siellä he voivat oikeassa ilmapiirissä tehdä rahalla rahaa, jos sitten sattuvat tämän taidon osaaman ja jos värkissä on varaa.

4

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huvittunut.

      Voit olla huoleti. Paavo Väyrysestä ei tule koskaan Suomen tasavallan presidenttiä.

      :) :) :)

    • er08t94tf

      Kyllä voi muuten tulla heti kun Niinistö ei ole käytettävissä !

    • tusinaporvari

      Myydäänkö vaali-iltana myös perhelippuja? Meidän koko perhe lähtee lätkimään, kun Väyrysestä tulee presidentti.

    • Onneksi tiedämme, ettei sellainen painajaisuni toteudu, missä Väyrysestä tulisi presidentti Suomelle. Sehän tarkoittaisi sitä, että Suomen kansan enemmistö on yhdessä hetkessä tyhmentynyt monta pykälää.

      Maaseudun asukkaiden kannalta kaupunkilaisten joukkomuutto olisi todella ikävä asia. Kukas silloin maksaisi jussituet ja siltarummut sekä Kepukuntien elättimaksut? Kepun Pol Potit tietysti haikailevat punakhmerien ihannevaltion perään, missä kaupungit tyhjennettiin. Kaupunkien sivistyneistö ammuttiin ja muut lähetettiin peltotöihin juuri sillä ajatuksella, että vain maaseudulla voi olla kunnon elämää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe