Löytyisiköhän täältä 32-vuotiaalle naiselle luotettavaa naismatkakaveria kiertelemään pariksi viikoksi jonnekinpäin maailmaa? Kanarian pakettimatkat eivät ensisijaisesti niin enää kiinnosta, mutta kyllähän noita paikkoja maailmassa riittää :)
Naismatkaseuraa helmi-maaliskuussa?
3
198
Vastaukset
- pebanthen
Heippa!
Viikot 10 ja 11 olisi kovasti suunnitelmissa viettää joko Thaimaassa tai Meksikossa. Ensisijaisesti kaipailisin matkaseuraa jakamaan huoneen kustannukset (yksin matkustavalle tulee ikäviä lisämaksuja), mutta matkaseurakin kiinnostaa. Pakettimatka yksinkertaisuutensa vuoksi minulla siis aikeissa varata.
Eniten olen vailla aurinkoa, merta ja rentoutumista. Luulen kuitenkin, että kahden viikon aikana myös nähtävyyksiin ehtii tutustua :)
Laita vaikkapa sähköpostia minulle, kerron mielelläni lisää itsestäni ja matkasuunnitelmista: pebanthen@suomi24.fi - Peppiina33
Itse olen suunnitellu omatoimireissua Thaimaahan maaliskuussa, mutta olis kiva saada matkaseuraa. Olen 33-vuotias nainen.
- noxo
Peppiina, kerrotko vaikka lähemmin suunnitelmistasi laittamalla postia osoitteeseen noxo@suomi24.fi! Reppureissu kiinnostaisi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864