Suomi käännytti homoja riskimaihin.

Tehdäänkö täällä niin.
969
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nokialla homot talutetaan saunan taakse. Me olemme niin hyväntahtoisia.

T: Keski-Nokian juoruämmäyhdistys ry.

Äänestä

Pian Suomessa on HOMO presidentti lakupellensä kanssa meidän veronmaksajien elättinä Mäntyniemessä. Joku tässä maassa haisee ja pahalle.Joissain maissa homous on rikos, mutta Suomessa pääsis oikein pressanlinnaan, mutta jossainpäin maailmaa, joutuisi linnaan ja leipä ja vesi olisi vain eväänä, ei hanhenmaksa pallerot.

Äänestä
  • Totta. Meidän uskovaisten mielestä tosi tervettä on käyttää pikkupoikia rippikoulussa hyväksi. Sellaista piispaa Jumalakin rakastaa.

    Äänestä

Tuon nimimerkin "Epänormaalia on" kirjoittajan toiveyhteiskuntaa kokeiltiin jo Hitlerin ajan saksassa, eikä tuo kovin hyväksi osoittautunut...
Itseäni ei ainakaan tavallisena perheenisänä puhuttele yhtään eri väestöryhmiä vastakkainasetteleva, sisäänpäin käpertyvä ja globaalia vastuuta pakoileva malli, jota jotkut tuntuvat vieläkin vuosikymmeniä myöhemmin hörhöilevän.

Äänestä
  • Globaali rahan ahne markkinatalous on sieltä syvältä missä aurinko ei paista. Varsinkin rahan ahneuteen, harmaaseen talouteen ja verojen pakoiluun pitäisi puuttua rankalla otteella. Äänestän sitä ehdokasta joka näihin epäkohtiin päättää puuttua.

    Äänestä

Kuka ehdokas ei noihin asioihin muka halua puuttua ?

Äänestä

Eipä taida olla Presitentillä valtaa puuttua ..

Äänestä
  • Kyllä kaikki mun kaverit haluaa haavistoa se osaa puhua ja hyvän näköinen mies.

    Äänestä

Ei käännyttänyt. Nyt KHO teki oikean päätöksen eli ko. iranilaismies ja kaikki muutkin käännytetyt jos valehtelevat olevansa homoja saavat jäädä maahan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Esko-Marjatta kirjoitti:

Tehdäänkö täällä niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu